×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. novembris, 2012
Drukāt

KNAB neatklāj pārkāpumus LAD amatpersonu darbā

Foto-LETAFoto-LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav atklājis pārkāpumus Lauku atbalsta dienesta (LAD) amatpersonu darbībā, aģentūrai BNS apliecināja KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs.

Ar iesniegumu KNAB vērsās zivju konservu ražotājs “Ivolga”, paužot bažas par to, ka LAD darbinieki novilcina objektu pieņemšanu un attiecīgi naudas izmaksu, lai saņemtu materiālu atlīdzību.

Tomēr pārbaudes ietvaros KNAB neguva apstiprinājumu uzņēmuma izteiktajām bažām. “Pārbaudē tika secināts, ka LAD amatpersonu darbības ir bijušas tiesiski pamatotas,” informēja Vitenburgs.

Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” šogad augustā vēstīja, ka “Ivolga” jau gadu cīnās par atbalsta maksājumu saņemšanu. “Mums parādījās privātpersonas, kas teica, ka viņi var atrisināt problēmas LAD par attiecīgu samaksu. Viņiem bija dokumenti, kas var būt pieejami tikai kontroles dienestam, fotogrāfijas,” tā par iesniegumu KNAB raidījumam teica uzņēmuma valdes loceklis Andris Grīns.

Viņš paskaidroja, ka KNAB nav vērsies par nesaņemtajiem maksājumiem, bet gan notikumiem, kas šo procesu pavadījuši.

“Šis uzņēmums ir mūsu klients, un viņa sapratne par to, kas ir atbilstoši īstenots projekts, un mūsu sapratne un tas, kā to īsteno citi pretendenti, – mums ir atšķirīga izpratne,” raidījumam sacīja LAD direktores vietnieks Ģirts Krūmiņš.

LAD 2007.–2012.gada Eiropas fondu plānošanas periodā pavisam uzticēti vairāk nekā divarpus miljardi eiro no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai, Lauksaimniecības garantiju fonda un Zivjsaimniecības fonda. Vidēji ik gadu LAD dažādu veidu atbalstā sadala aptuveni pusmiljardu eiro jeb nepilnus 370 miljonus latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+