×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. janvāris, 2017
Drukāt

KNAB veiks pārbaudi par Jakrina iecelšanu “Rīgas satiksmes” valdē (3)

Emīls Jakrins. Foto - LETAEmīls Jakrins. Foto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudīs, vai ar Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Emīla Jakrina apstiprināšanu SIA “Rīgas satiksme” valdes locekļa amatā nav pārkāpts labas pārvaldības princips un saskatāms amatpersonas interešu konflikts.

Kā informēja partijas “Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas referents Edgars Ikstens, balstoties uz partijas Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētāja vietnieka Olafa Pulka pieprasījumu, KNAB ir uzsācis minēto pārbaudi.

“Satiksmes departamenta direktors Jakrins nedrīkst pārbaudīt “Rīgas satiksmi”, kur valdes loceklis ir tas pats Jakrins,” tā uzskata Pulks.

Kā ziņots, Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis iepriekš skaidroja, ka Jakrins drīkst savienot darbu “Rīgas satiksmes” valdes locekļa amatā ar Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja amatu. Tomēr, lai nerastos interešu konflikts, apvienojot amatus, ir nodalītas kompetences.

Jakrins tika iecelts “Rīgas satiksmes” valdes locekļa amatā uzreiz pēc tam, kad viņu šim amatam nominēja “Rīgas satiksme” valdes locekļa amata kandidātu konkursa komisija. Komisija saņēma kopumā desmit pieteikumus. Pamatojoties uz kandidātu izvērtējuma rezultātiem un atbilstoši definētajām kandidātu atlases prasībām, komisija nolēma valdes locekļa amatam nominēt Jakrinu.

Jakrins Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumus veic no pagājušā gada augusta vidus, kad saistībā ar Rīgas ielu remontdarbu lēno gaitu no amata tika atstādināts departamenta direktors Vitālijs Reinbahs.

Pirms tam Jakrins bija Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis. Jakrins savulaik bijis arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) biedrs, 2005.gadā viņš ieņēma Rīgas vicemēra Jāņa Birka padomnieka amatu, kā arī SIA “Rīgas nami” padomes priekšsēdētāja vietnieka amatu.

Savukārt 2010.gadā ar Jakrina vārdu bija saistīts politisks skandāls, kad partijas biedri viņu izslēdza no partijas, jo Jakrins vienlaikus ieņēma vairākus nozīmīgus amatus, tostarp satiksmes ministra biroja vadītāja amatu un CSDD valdes locekļa amatu. Kā toreiz pauda VL-TB/LNNK vadība, Jakrina iecelšana CSDD valdē vērtējama kā nepieņemama gan tāpēc, ka tas veikts pēdējā dienā bez jebkāda konkursa, gan paša Jakrina apšaubāmās reputācijas dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Man no tāda onkuļa bailes.

  2. Rīgā Saskaņa,Preiļos Vienotība. Domes priekšsēdētāja ielika pagasta vadītaja amatā vīra brāli(bez konkursa) kurš līdz tam pagastā šiverēja kā atslēdznieks!

  3. Stulbie troļļi trako par VVF kapa vietu,bet Jakrins u.c. Rd bandas locekļi strādā N-tās vietās.saņem tūkstošus un neviens trollis netrako.Paradokss! Zanderam ir viela pārdomām par Dombravasv teikto!
    Jakrinu var saprast.No TB/LLNK tikt atzītam SC,jāprasa samaksa !Nelietis!

Draugiem Facebook Twitter Google+