×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2015
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1915. gada 31. jūlijā

zudusi_1382290442292-664x463

“RĪGAS ZIŅAS”. Vērši zirgu vietā. Pēdējās dienās uz Rīgas ielām redzami vairāki pajūgi, kurus velk dūšīgi Mazkrievijas vērši. Lopiņi ir ļoti paklausīgi un spēj vest lielus vezumus.

“Nelaimīgos” papīra rubļus arvien vēl nelabprāt maina vietējos veikalos. Bijuši pat gadījumi, kur par vienu papīra rubli solīts tikai 70 – 80 kap. Sevišķi pilsētas nomalēs baidās ņemt pretī papīra naudu.

“DZIMTENES VĒSTNESIS”. Vara izvešana no Rīgas. Rīgā daudz mājām, sevišķi tām, kas pēdējos gados būvētas, ir ūdens trubas no dārgā sarkanā vara un ar šī paša metāla plāksnēm apšūti arī daudzu namu jumti, tornīši, kolonas. Uz tikko sacīto arī administrācija jau griezusi vērību, un arī šo varu nodomāts izvest no Rīgas. Tāpat griezta vērība uz to, ka Rīgā daudz buru jahtu un ka to svina dibeni bieži sver 1000 pudu.

“LĪDUMS”. Dzelzava. Vispārēja saimnieku sapulce dēļ palīdzības sniegšanas Kurzemes bēgļiem še tika noturēta. Ar dziļu nosarkšanu jāsecina, ka no ap 140 saimniekiem tikai 30 atrada par iespējamu dot patvērumu saviem bezpajumtes tautas brāļiem. Nelīdzēja neko arī pagasta priekšnieka S. dziļi izjustos vārdos izteikts aizrādījums uz bezgalīgo postu, kādā bēgļi atrodas. Redzot šādu parādību, pagasta priekšnieks teica: “Ja būs neatliekama vajadzība dot patvērumu Kurzemes bēgļiem, es neprasīšu, vai jūs gribat pieņemt vai ne, bet vienkārši nosūtīšu un novietošu tos jūsu pajumtē.” Šādi derētu līdzīgos ap­stākļos rīkoties visām pagasta valdēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+