×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. decembris, 2016
Drukāt

Ar ko beidzās R. Kola “tiešām nopietnā” vēlme stāties zemessargos? (23)

Foto: LETAFoto: LETA

12.Saeimas deputāts Rihards Kols

Pirms pusgada Saeimas deputāts Rihards Kols “LA” stāstīja, ka viņš tieši “pašlaik” gatavojot dokumentus uzņemšanai zemessardzē. Taču šajā laikā tālāk par it kā sagatavotu dokumentu mapīti tautas priekšstāvis tā arī nav ticis, turklāt viņa nopietnākais aizbildinājums ir – stāšanos zemessardzē par gadu esot licis atlikt ieplānots ārzemju atpūtas brauciens.

“Man visi dokumenti ir sagatavoti mapītē,” tā savu progresu ceļā uz iestāšanos zemessardzē raksturo deputāts R. Kols, piebilstot, ka iestāšanās zemessardzē esot viņa “apņemšanās no gada sākuma, ne nu tāda Jaunā gada apņemšanās, bet tiešām nopietna vēlme to izdarīt”.

Taču šī “tiešām nopietnā” deputāta vēlme ir saskārusies ar vēl nopietnāku šķērsli un ne tikai nav īstenota pusgada laikā, bet nu arī atlikta vēl uz gadu.

“Svinīgā zvēresta nodošana notiks decembrī, bet, tā kā es tajā laikā neatrodos Latvijā, tad šis pasākums būs jāatliek vēl uz gadu,” tā R. Kols atbild uz jautājumu, vai mapītes pieminēšana nozīmē, ka viņš pat nav iesniedzis dokumentus.

Pēc sīkākas iztaujāšanas noskaidrojas, ka dokumentus viņš pusgada laikā tiešām nav iesniedzis, toties esot “iepazinies ar to dokumentu sarakstu, kas ir nepieciešams, lai tiktu piereģistrēts pieteikums, pieteikumu anketu, man visi dokumenti ir gatavi mapītē, un es varu jebkurā brīdī aiziet uz uzņemšanas punktu un iesniegt”.

Taču uz uzņemšanas punktu deputāts tā arī nav aizgājis un, kā izriet no viņa tagadējiem skaidrojumiem, tuvākā gada laikā arī to negatavojas darīt.

Atpūtas brauciens neļaujot zvērēt

R. Kola minētais iemesls – viņam “piemērotākais” esot Studentu bataljons Rīgā, bet dienā, kad tajā notiks svinīgā zvēresta ceremonija, deputāts ar ģimeni būšot devies ārzemju atpūtas braucienā.

Viņaprāt, neraugoties uz deklarēto nopietno vēlmi stāties zemessardzē, šāds iemesls esot gana cienījams, jo “man ir sava ģimene, man ģimene ir pirmajā vietā, es esmu savlaicīgi iegādājies biļetes un gribu kādu laiku veltīt savai ģimenei”. Savukārt pagājušā gada iestāšanās termiņu viņš esot vienkārši “palaidis garām”.

Bet vai tiešām vienīgā iespēja kļūt par zemessargu deputātam, kurš to tik nopietni vēlas, ir tikai reizi gadā? Pats R. Kols apgalvo, ka viņš nevēloties nekādu “izņēmuma gadījumu”, kuru pēc tam nelabvēļi “pasniedz kā kaut ko īpašu speciāli man izņēmuma kārtā un no tā saceļ ažiotāžu”.

“Kāds pēkšņi norādīs, ka deputāts meklē veidus, kā ārpus kārtas nodot svinīgo zvērestu, atkal būs sabiedrības sašutums, ka deputāti ir izredzētā sabiedrības daļa, kuriem saistošie noteikumi neeksistē. Es negribu šādu negatīvu atmosfēru radīt,” skaidro Saeimas deputāts.

Ministrija: vai tiešām vaina zvērestā?

Toties Aizsardzības ministrija skaidri norāda, ka parasti zemessardzes kandidātiem problēma ir nevis ar zvēresta nodošanas ceremonijas laiku, bet gan ar nepieciešamās apmācības iziešanu.

“Zemessardzei ir svarīgs katrs Latvijas pilsonis, kurš ir izrādījis interesi iestāties,” teic Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta pārstāve Anete Gnēze, piebilstot, ka zemessardzē ir 18 bataljoni, kuros var iestāties ikviens interesents.

Kā skaidro Aizsardzības ministrija, katrā bataljonā individuāli tiek organizēta apmācība, kā arī zvēresta došanas ceremoniju biežums, un arī Studentu bataljonam tieši tāpat kā pārējiem bataljoniem ir savas tradīcijas – “reizēm zvērests ir poligonā pirms mācībām, reizēm pēc kāda zīmīga pasākuma”.

“Nākamā zvēresta ceremonija varētu būt janvāra beigās/februāra sākumā, jo tad sākas nākamais apmācības cikls. Iesakām topošajam zemessargam vienoties ar attiecīgā bataljona Personāla daļu, lai noorganizētu viņam atsevišķu zvēresta došanas ceremoniju, ja vaina ir tikai pašā zvērestā, nevis neizietā apmācībā,” norāda ministrija.

Dokumentu mapīte ir, bet apmācība nav izieta

Pēc tam, kad R. Kols iepazīstināts ar šo Aizsardzības ministrijas norādi, nu jau skaidro, ka “procedūra nosaka, ka ir vienu reizi gadā, bet ir bijušas reizes, kad ir izņēmumi un ir bijušas vairākas reizes”. Ja būšot “kāda iespēja citā reizē to svinīgo zvērestu nodot, tad es arī nodošu”, taču – ne jau nu ģimenes atpūtas brauciena laikā.

Tiesa, izrādās, ka ir vēl kāds “sīkums”. Oficiālā kārtība ir tāda: ja zemessardzes kandidāts ir izgājis medicīnisko komisiju un no Iekšlietu ministrijas saņemta informācija, ka kandidāts nav sodīts par tīšiem noziedzīgiem nodarījumiem, viņam sākas pirmszvēresta apmācība.

Atbilstoši Zemessardzes bataljona sastādītajam plānam un apmācību grafikam tās ilgums var būt dažāds, taču tajā noteikti ietilpst ierindas mācība, kā arī likumu, reglamentu un normatīvo aktu apgūšana. Tikai pēc sekmīgas pirmszvēresta apmācības nokārtošanas zemessardzes kandidāts tiek pielaists pie zvēresta

Taču, kā izrādās pēc sīkākas skaidrošanas, taisnība izrādās Aizsardzības ministrijas pārstāves izteiktajām šaubām – R. Kols atzīst, ka nekādu apmācību viņš vēl nemaz nav izgājis.

Raksta autori: Lato Lapsa, Kristīne Bormane “pietiek.com”, speciāli “LA”

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Paskaties youtube.com/watch?v=N8hAICjQRgU – Mītiskais spiegu skandāls VNĪ – apsūdzētā viedoklis.

 2. Sitas ir no tiem, kas tēlo nacionāli, bet laiza no bļodas tautu iznīcinātājiem – globalistiem.
  neayceros kurā, bet vienā epizodē to atklāju. AA – JAA..! Par Klintoni… 🙂
  tēlo, ka pret masu imigraciju, bet par Klintoni. Jautājumu nav. Globalistu peska, kura uzdevums ir patēlot nasionāli.
  Es neuzskatu, ka mums draud kara situācija, bet šis ir mīkstpēdiņš un izlaists gļēvs slamsts. kara laikā ari viņš notītos uz dienvidiem un viņam būtu atvaļinājums. 100ounkti.

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. ?

  =======

  Mediju ziņa (2014.): “Latviešu vienkāršā tauta („bāleliņi”) nav kara izraisītāji. Folklora liecina, ka kara iniciatīva nav latviešu „bāleliņu” prioritāte. Karš nav latviešu „bāleliņu” kaislība. Latviešu „bāleliņi” nav kara fani. Karu vienmēr izraisa svešzemju kungi un pašmāju „bajāri”, kuri karadarbībā iepin arī „bāleliņus”: „Kungi, karu sacēluši,/Sauca manus bāleliņus”; „Par kungiem, bajāriem/Mans bāliņš karā jāja”. Folkloras virtuālā kara poētika turpinās šodienas reālajā kara poētikā. Arī šodien pie mums par karu prātuļo vienīgi „bajāri” – valdošās kliķes atsevišķi cilvēciski neadekvāti tipi, no kuriem lielākā daļa garīgo un fizisko defektu dēļ paši nemaz nav derīgi militārajam dienestam.” … (cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, aktuālā publikācija “Vara bungu rībināšana un sociālā ekoloģija. Pirmā eseja.”, 15.11.2014., publikācija w-bedrē PIETIRST-com)
  —–
  Mediju ziņa (2008.): “Parlamenta deputāti varēs dienēt Zemessardzē, un tas neradīs interešu konfliktu”, paredzot šīs valsts saeimas “mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā” funkcinējošo “tautas kalpu” sagatavotie grozījumi likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā». Šādas izmaiņas likumā Zemessardzei ļaušot “vispusīgāk izmantot deputātu profesionālo pieredzi aizsardzības jomā”…
  —–
  .
  “Div’ dūjiņas ‘jālaiž gaisā’!…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 22.12.2008., Nr.6. )
  .
  ‘Bliež pa pogām’ “deputāti” ~
  ‘Ziepēšoties’ “viedie” prāti,
  “Kara kalpos” ‘pierakstīties’:
  Militāri “izpildīties”…

  ‘Tausta stroķus pastalnieki’:
  “Muļķu Zemei “trieciennieki”,
  Vajadzīgi, ‘biezā slānī’ ~
  “Pūlis” SILI ‘baigi gānī’!…”
  .
  ‘naftas pāķi kedas šņorē’ ~
  Sen šiem ‘biedrs’ Hūte ‘borē’:
  “Vara jānosargā “valstī”!!!
  Atbildīgie – ‘SILES balsti’.”
  .
  Siksnās ‘taukmūļi žmiedz’ rumpjus:
  “Apkarosim ‘bauru’ dumpjus,
  Kad šie ATKAL kādu “shēmu”,
  Gribēs “apcelt” ‘ne pa tēmu’!…”
  .
  ‘svētceļnieki’ formas ‘pletē’:
  “Ja būs “vaukšķi” ‘jānozvetē’ ~
  Mēs tak’ nepaliksim malā:
  “Svēta” lieta, galu galā!!!…”
  .
  Oponenti ‘ziņģē’ dziesmu:
  “PatrEJotiskuma liesmu,
  Kursim “valstī” – lai nav ‘drūmi’,
  Kad ‘grauž ačas’ krīzes “dūmi”!…”
  .
  ‘kreisie biedri vālē’ maršu:
  “Kā var aizmirst ‘grečkas’ garšu,
  Garnizona ‘kuhņā rītu’ ~
  Ar ‘tušonku’ “aizdarītu”!…”

  “tautas kalpi” ‘stroķus pucē’:
  “Drīz būs Muļķu Zeme ‘šmucē’ ~
  Tukšā SILE žūst un plaisā:
  Div’ dūjiņas ‘jālaiž gaisā’!…”
  .
  ‘SILES korpuss’, sviedriem… (“sejās”),
  ‘Mīca… (“rumpjus”) galifejās’:
  “Šveika mantiniekus” spēlēs,
  Muļķu Zemes treknās dēles?…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. Atrada par ko piesieties. Šis ir skaidrs pasūtījuma raksts. Kādā tautai starpība, iestājās viņš vai nē? Jums tiešām nešķiet, ka būtu jāvērš lielākā uzmanība uz citu deputātu pirmsvēlēšanu solījumiem, kuri reāli ietekmē mūsu dzīvi nevis uz to, kā Kols pavada savu brīvo laiku?!

  • Ir ir starpība. Jo “Kas vismazākā lietā ir uzticams, tas arī lielās lietās ir uzticams, un, kas vismazākā lietā ir netaisns, tas arī lielās lietās ir netaisns.” (Lūkas ev. 16:10)

 5. Kāpēc Piebalgs nav zemessargos ??
  Vienlīdzīgāks par citiem ??!!

 6. Lauku avīzes cienīgs raksts…….

 7. jabut pedejam idiotam lai liztu dublusargos

 8. Tik un tā Saeimas vēlēšanās balsošu par NA Atbildēt

  Kad Zemessardzē iestāsies 34 gadus vecais Raivis Dzintars un 28 gadus vecais Jānis Dombrava? Abi pārstāv “pozitīvo nacionālismu”, kā arī vispatriotiskāko Saeimas partiju – TB/LNNK-VL! jeb pa īso NA.
  Ja reiz Kols nevar, tad Dzintar un Dombrava, lūdzu, rādiet pozitīvu piemēru.

 9. R.Kols ir tipisks NA deputats,patriotisms ir tikai vardos nevis darbos.Ja butu gribejis,tad sen jau butu atradis variantu,ka iestaties Zemessardze.

 10. Diezgan muļķīgi viņam viss sanācis. Tagad ir jātaisnojas, bet redzams, ka viņš nožēlo, ka ir sacēlis tagad ažiotāžu ap to, ka vēlējies iestāties, kaut patiesībā tagad gribētu, lai tas nebūtu noticis. Kur tad citi deputāti spēka gados ? No pensionāriem, kuru tur ir vairākums, jau nevar prasīt stāties zemessargos. Viņi var tikai bezdēt, gulēt un laiskoties savos siltajos krēslos un gaidīt algas dienu, kaut faktiski ne tur ir viņu vieta, spriest mūsu tautas likteni. Viņiem vajadzētu sen sēdēt mājās pie kamīna, un nemaisīties, tur kur nav jāmaisās. Bet – kā to lai mēs viņiem pavēlam ?

 11. Šlangs ne zemessargs.

 12. Lūk tas ir īstens tēvzemietis,šlangs un mīzējs. Kāda zemessardze, jo kamēr pie siles ir jāpelna. Ārkārtas stāvoklī aizmuks nevienam pat nepateiks. Lūk tādi ir īstenie tēvzemieši.

 13. GLUMEKLIS!!!

 14. KĀDS nesmuks un liekulīgs tips!!!

 15. VĀRGULIS!!! Redzams, ka ir ļoti TIZLS un NEVEIKLS tips, kurš FIZISKI NESPĒJ IZIET nepieciešamās pārbaudes un izturēt prasības, lai būtu zemessargs!!! Paldies Dievam, ka šādi TIZLEŅI NAV zemessargi!!!
  Īsts VĪRIETIS atklāti pateiktu, KĀPĒC NEVĒLAS DIENĒT zemessargos, nevis stāvētu kā LEMPIS un gvelztu niekus no Saeimas tribīnes!!! NOŽĒLOJAMI!

 16. KLAUNS!PAR KO MAKSAAJAM NODOKLLUS?LAI TIE NABAGI ATPUUSAS!

 17. LIEKULIS!
  Līdzīgi kā liela daļa no Nacionālās apvienības.

 18. Ja ļoti īsi – zīmēšanās…un nekā nedarīšana, vainu meklējot citos.

 19. uzkrituši nacionālam cilvēkam ! Atbildēt

  negrib saprast, ka viesnīcas numurs un telts purvā ir divas DAŽĀDAS lietas !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+