×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. marts, 2015
Drukāt

Krievijas TV turpina “Latvijas spiegu seriālus”. Tomēr jautājums paliek – kas ir Dudarevs? (14)

Kadrs no videoKadrs no video

“Komēdija ir beigusies. Tā paziņo Andrejam. Viņš Krievijā ir “persona non grata” (nevēlama persona). Iebraukšana mūsu valstī viņam ir slēgta uz desmit gadiem. Dudarevu izraidīja no Krievijas,” tā aizkadrā saka Krievijas kanāla NTV raidījuma “Ārkārtējs notikums. Nedēļas apskats” žurnālists. Pats Andrejs Dudarevs par šo izraidīšanu 1. martā uzzina no šīs televīzijas pārraides, ko skatās mājās Latvijā… Krievijā viņš bijis pērn novembrī, pēc tam mierīgi aizbraucis mājās, un pasē joprojām ir derīga daudzkārtēja Krievijas vīza. Tā viņš tagad stāsta Latvijas žurnālistiem.

Latvijas Civilās aviācijas aģentūras aeronavigācijas informācijas nodaļas vecākā inspektora (darbs tikai ar dokumentiem), 1969. gadā dzimušā Latvijas pilsoņa Andreja Dudareva parādīšanās pagājšvētdien Krievijas telekanālā NTV spiega lomā (tiek apgalvots, ka viņš 22 gadus strādājis Rietumu specdienestos un piedāvājis slepenu informāciju Krievijai) liek uzdod jautājumu: kas tas bija? Provokācija no vienas vai otras puses, no abām? Kaut kas nopietns, tikai krievi izdomāja uzmest? Vienkārši dumjība, pļāpīgums no Dudareva puses, vai vēl kaut kas cits?

Latvijas Aizsardzības ministrija (AM), reaģējot uz šo sižetu, teic, ka nekomentēs “telekanāla spiegu seriālus”. AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins aģentūrai LETA atgādina, ka līdz ar Latvijas kļūšanu par Eiropas Savienības prezidējošo valsti sagaidāma dažādu stāstu parādīšanās mediju telpā. Secinājumus katrs varot izdarīt pats. Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis piebilst, ka šis gadījums spilgti ilustrē Krievijas mēģinājumu graut uzticēšanos starp sabiedrotajiem un Latvijas bruņotajiem spēkiem.

“Spiega” Dudareva versija

Andrejs Dudarevs padomju gados dienējis gaisa spēkos kā navigācijas speciālists, Latvijas armijā līdz 2009. gadam bijis gaisa telpas novērošanas speciālists, dienestu beidzis kā kapteinis. 2010. gadā viņš stājies darbā Civilās aviācijas aģentūrā.

Man ar Andreju Dudarevu bija gara saruna, pēc kuras vienojamies, ka uzrakstīšu viņa versiju par viņa piedzīvojumiem.

“Tas sižets ir safabricēts. Kāpēc mūsu sabiedrībai ir jātic un jāuztraucas par krievu seriāliem? Reāli man jautāja par vienu, bet sižetā aizkadra balss formulēja savu jautājumu vai skaidroja to, ko es it kā esmu teicis. Reāli tā bija iepriekš plānota mācību iestādes pirmsiestāšanas intervija, kurā mēs runājām par manu darbu, dienestu, diplomu, iespējamām studijām, bet sižetā tas tika pasniegts, it kā mēs runājam par manu iespējamo sadarbību ar Krievijas specdienestiem. Reāli es domāju, ka tiekos ar augstskolas juristu un personāldaļas vadītāju, bet sižetā tiek pasniegts: jau zinu, ka tiekos ar Krievijas specdienestu cilvēkiem. Bet sākšu no paša sākuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Nevajag latvieti par tik stulbu uzskatīt! Šitām blēņām , ko te Dudareva vārdā raksta, jau bērnudārza audzēkņi pat netic! Nu varēja tak mūsu spiegu oberkantoris kaut ko nopietnāku sacerēt!

 2. Nu, šitas te izskatās tik baltiem diegiem šūts! Neticu nevienam viņa vārdam! Kā saka- nav jau dūmu bez uguns.

 3. Dudarevs teicis: „sameklēju Sanktpēterburgas civilās aviācijas valsts universitāti” un „Intervijas laikā, kad es atteicos atdot speciālai ekspertīzei savu diplomu”. Un tad redzam ekrānšāviņu no NTV sižeta; 3 vīri, ērtās pozās, „mūsu” varonis izğērbies kreklā, pogas vaļā, visiem glāzes, galds tukšs. Parastākā intervija pirms uzņemšanas „universitātē”? Varbūt, ka dujmš viņš nav tas Dudarevs, bet gudrs?

 4. krieviem jau sen, sen neviens netic, bet ari tas dudarevs ir krievs…

 5. Visiem šiem krievu meliem ir viens mērķis – lai pie mums uzsāk raganu medības, vieš neuzticību latviešu un krievu starpā, maskē īstos spiegus, kurus iepludinās Latvijā masīvi…

 6. Klausieties vairāk krievu melīgo propogandu un būsiet vienmēr “labi” informēts par visādām lietām, kas nekad nav notikušas vai nenotiks nekad!

 7. Visa mūsu vara čum un mudž no okupācijas varas partijas biedriem,militāriem kadriem ar politisku novirzienu,represīvo orgānu kadriem utt.Īsta sviestmaize ārvalstu informācijas vākšanas dienestiem.

 8. TIEŠĀM!? KĀPĒC TIEŠI TĀDA SARUNA NOTIKA MASKAVĀ???????????

 9. Sizets ir paredzets ieksejai lietosanai Krievija. Ja butu taisniba ,kaut viena sikuma,vins sedetu cietuma ilgi,ilgi Krievija,vai Latvija!

 10. Krievijas TV kanālu stilā – uzdod vēlamo par esošo… ko tur vēl piebilst.

 11. Izklausās pēc neatzīta ģēnija grēksūdzes.

 12. Lietuvā viens ,,aviācijas speciālists” jau apcietināts.

 13. Divi krievi – Holostovs un Dudarevs, jau notēlojuši un iejutušies Latvijas spiegu ādā Krievijā. Vismaz Krievijas TV izpildījumā. Tikai Latvijas drošības dienesti zina, vai šie cilvēki ir spiegi, vai vienkārši provokatori. Abi brauc uz Krieviju, lai dibinātu kontaktus un celtu kvalifikāciju. Kāpēc nebrauc uz Rietumiem, bet uz Krieviju? Kādu kvalifikāciju tur var celt, ja zinām, ka Rietumos šie jautājumi ir uz daudz augstāka līmeņa? Ja viņi nav spiegi, tad nākošiem krievu “kvalifikācijas cēlājiem” no Latvijas tas ir nopietns brīdinājums, ka Krievijas specdienesti ar lielām aizdomām raugās arī uz visiem tiem krieviem, kuri ierodas no Rietumu puses Krievijā un tūlīt sāk bezdēt no bailēm par Rietumu aģentiem. Tā teikt, drošs paliek drošs! Vai arī vienkārši viņi piedalās informatīvajā karā pret Rietumiem, šādi palīdzot graut Latvijas tēlu pasaulē no valsts iekšienes? Katrā ziņā specdienestiem tas ir pilnīgi skaidrs jautājums, tomēr par to būtu jāinformē arī sabiedrība.

 14. Diemžēl tādu “krievu spiegu” Latvijā ir ļoti daudz ! .. Kāpēc tāda saruna vispār Maskavā notika ??!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+