×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Komisija attaisno “Radio pieci” tēriņus

Foto - LETAFoto - LETA

Baloni "Latvijas Radio 5" - "Pieci.lv"

Pērn piešķirtais valsts finansējums “Latvijas Radio pieci” (LR5) darbības nodrošināšanai esot izlietots “atbilstoši medija attīstības koncepcijai un sabiedriskajam pasūtījumam”. Tā secinājusi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) Revīzijas komisija.

Vakar ar pārbaudes rezultātiem padome iepazīstināja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātus, bet ne visus izdevās pārliecināt.

Valsts LR5 darbībai pērn tika atvēlējusi vairāk nekā 763 tūkstošus eiro. Kanāla veidotāji solīja nepiedalīties reklāmas tirgū un sasniegt 100 000 jauniešu lielu auditoriju. Šobrīd gan (pēc pētījumu kompānijas TNS datiem) šo raidstaciju klausās 32 000 cilvēku nedēļā. Turklāt Latvijas Raidorganizāciju asociācija (LRA) ceļ trauksmi, ka LR5 it kā gatavojoties iesaistīties reklāmas tirgū. Tādēļ deputāti pagājušā gada oktobrī lūdza NEPLP veikt revīziju Latvijas Radio piektajā kanālā.

Pārbaudē fiksētas vairākas nepilnības. Piemēram, joprojām nav pabeigta iecerētā LR5 televīzijas studija LTV ēkā Zaķusalā, bet videotehnika jau iepirkta un atrodas daļējā dīkstāvē. Aptuveni 40% jeb 307 tūkstošus eiro no valsts piešķirtā finansējuma radio tērē atalgojumam, kas tiekot sadalīts pēc neskaidriem kritērijiem. Tāpat atklātas nepilnības atlīdzības sistēmā un komandējumu izdevumos. Revīzijas komisija kritiski vērtēja komandējumu atskaitēs norādītos ieguvumus no braucieniem, piemēram, “kontaktu dibināšana ar Izraēlas un Ķīnas mūzikas industrijas pārstāvjiem” vai “mūzikas redaktora profesionālās pieredzes veicināšana, apmeklējot gada mūzikas kritikas novērtētāko izpildītāju koncertus”. Par spīti visām nepilnībām, sava ziņojuma secinājumu daļā NEPLP pārstāvji norāda, ka valsts piešķirto finanšu līdzekļu tēriņos pārkāpumus nesaskata.

“Faktiski NEPLP darbinieki revidē paši savu neizdarību. Vienkāršā valodā runājot – āzis par dārznieku!” ziņojumu kritizēja deputāts Arturs Kaimiņš (Latvijas Reģionu apvienība), vainojot padomes darbiniekus nekompetencē. Viņš arī solīja lūgt Valsts kontroles revīziju NEPLP darbam. Deputāts Kaimiņš, kura agrākā saimnieciskā darbība bija saistīta ar komercradio “Boom.fm”, LR5 izķidāšanā meties ar īpašu aizrautību: “Par ko viņiem dod prēmijas, ja uzdevumi par reitingu sasniegšanu nav izpildīti? Un vēl viņiem ir mistiski komandējumi! Viņi brauc uz tusiņiem par 5000 eiro nodokļu maksātāju naudas! Rīko darbinieku ballīti par nodokļu maksātāju naudu. Tehnoloģijas tiek iepirktas, bet netiek izmantotas. Tas ir kā tikko piedzimušam bērnam pirkt kāzu uzvalku, pat nezinot, cik viņš būs liels precību vecumā un vai to vispār vajadzēs!”

Tomēr komisija nekādu lēmumu nepieņēma, jo deputātu vairākumam neesot pieticis laika iepazīties ar revīzijas rezultātiem. Tā vietā tautas kalpi vēlas saņemt LR5 skaidrojumu par to, kā radio iecerējis tērēt šogad no valsts budžeta piešķirtos 
568 950 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+