×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

Konkurences padomi vadīs Skaidrīte Ābrama

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība otrdien atbalstīja Skaidrītes Ābramas iecelšanu Konkurences padomes (KP) priekšsēdētājas amatā, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabineta sēdē. Par šo jautājumu bija plānots lemt jau pagājušajā nedēļā, tomēr koalīcijas partiju sadarbības padome nolēma tā izskatīšanu uz nedēļu atlikt.

Ekonomikas ministrijā iepriekš norādīja, ka no 2011.gada oktobra Ābrama vada Austrijas Ekonomikas ministrijas projektu Austrijas investīciju veicināšanai Baltijā, kas ietver pētījuma izstrādi par aktuālo transporta un loģistikas situāciju Latvijā un Lietuvā.

Tāpat Ābrama bijusi lektore Latvijas tiesnešu apmācības semināros par konkurences tiesību piemērošanu un Eiropas Komisijas starptautiskajā tiesnešu apmācības seminārā “Codacons”. Viņa bijusi arī Eiropas Komisijas finanšu instrumenta TAIEX (Technical Assistance and Information Exchange) eksperte dažādās valstīs, kā arī Eiropas Komisijas programmā “Twinning” izstrādājusi projektu un sagatavojusi aktivitātes konkurences politikas ieviešanai Moldovas konkurences iestādē.

Ābramai  ir maģistra grāds vadības zinātnē Latvijas Universitātē. Zināšanas viņa papildinājusi Šveices institūtu “Akad” un “IMAKA” pēcdiploma studijās ekonomikas zinātnēs, Austrijas Ekonomikas palātas Ekonomikas veicināšanas institūta menedžmenta kursos, kā arī vairākos kursos apguvusi grāmatvedību un finanšu rādītāju analīzi. Ābrama no 2004. līdz 2009.gadam pildījusi KP padomes locekles amata pienākumus, bet līdz 2011.gada oktobrim bijusi KP vecākā ekonomiste. Pirms darba KP Ābrama bija Vācijas “Internationaler Bund” valodu un sociālās pedagoģijas institūta direktora vietniece.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka kopumā uz KP vadītāja amatu pieteicās pieci pretendenti, taču uz otro kārtu tika izvirzīti trīs.

Iepriekšējā KP vadītāja Ieva Jaunzeme piekrita ieņemt Labklājības ministrijas valsts sekretāres amatu un jaunajā amatā darbu sāka 15.februārī. Par KP priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju valdība 21.februārī apstiprināja Dzintaru Striku.

KP priekšsēdētāju pēc ekonomikas ministra ieteikuma ieceļ Ministru kabinets uz pieciem gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+