Reklāmraksti

Kontaktlēcu pareiza lietošana, kopšana un citi būtiski jautājumi0

Redzes traucējumu labošanai kontaktlēcas šobrīd ir viens no populārākajiem līdzekļiem. Kontaktlēcas ir piemērotas mūsdienu cilvēku aktīvajam dzīves ritmam, kvalitātes un ērtību prasībām. Arī kontaktlēcu ražošanas un materiālu tehnoloģijas ir attīstījušās tik tālu, ka spēj piedāvāt tiešām komfortablus, ērti lietojamus un acīm pēc iespējas saudzīgus produktus redzes koriģēšanai.

Tā kā interese par kontaktlēcām un to lietošanu kļūst arvien lielāka, esam apkopojuši informāciju par šo redzes korekcijas veidu, kontaktlēcu lietošanu, kopšanu un citiem aspektiem, kas jāņem vērā, ja izvēlas nēsāt kontaktlēcas.

Vai kontaktlēcas ir jums piemērotas, jālemj acu ārstam

Par to, vai jūs varat redzes korekcijai nēsāt kontaktlēcas, jālemj acu ārstam, tāpēc vispirms nepieciešams pieteikties uz redzes pārbaudi un konsultāciju pie speciālista. Viņš veiks visus vajadzīgos izmeklējumus, lai pārliecinātos, ka acis ir veselas un piemērotas tam, lai nēsātu kontaktlēcas. Parasti ārsts arī ļauj izmēģināt kontaktlēcu ielikšanu un izņemšanu, sniedz dažādas rekomendācijas par lēcu lietošanu un izraksta recepti, ar kuru iegādāties kontaktlēcas ar atbilstošiem redzes korekcijas parametriem.

Bez konsultācijas pie speciālista noteikti nevajadzētu sākt nēsāt kontaktlēcas, jo tas var apdraudēt acu veselību un negatīvi ietekmē redzi. Acu ārsts regulāri jāapmeklē arī tiem, kuri jau nēsā lēcas, jo ir nepieciešams pārliecināties, ka acis ir veselas, ka lēcas ir vajadzīgajā stiprumā.

Droša kontaktlēcu iegāde

Pēc tam, kad acu ārsts izrakstījis recepti, jāiegādājas lēcas tieši pēc tādiem parametriem, kā ārsts ir izrakstījis. Tā kā kontaktlēcas var uzskatīt par medicīnas preci, to iegādē ir jāievēro piesardzība. Vislabāk kontaktlēcas iegādāties pie uzticamiem pārdevējiem, kādi ir optikas saloni, kur pieejami tikai kvalitatīvi produkti no vadošajiem ražotājiem.

Lai gan optikas saloni šobrīd nav vienīgā vieta, kur droši iegādāties kontaktlēcas. To var darīt arī internetā, ja zina uzticamus pārdevējus. Viens no populāriem un uzticamiem pārdevējiem internetā ir Lensor.eu, kur iespējams ērti, ātri un droši iegādāties dažāda veida kontaktlēcas un to piederumus.

Kā pareizi ielikt un izņemt kontaktlēcas

Kontaktlēcu ielikšanai un izņemšanai vienmēr ir jāsākas ar kārtīgu roku mazgāšanu, jo uz lēcām nedrīkst nonākt baktērijas un mikrobi. Rokas pēc mazgāšanas jānoslauka tā, lai uz tām nepaliek pūkas, papīra dvieļa gabali, kā arī nedrīkst iesmērēt ar losjonu vai krēmu.

Kontaktlēcu ielikšanu un izņemšanu vislabāk veikt vietā, kur ir labs apgaismojums, spogulis un iespēja rokas nomazgāt. Pēc tam, kad lēca izņemta no iepakojuma vai konteinera, jāpārliecinās, ka tā ir tīra. Drošības labad lēcu var samitrināt ar tīrīšanas šķīdumu. Pēc tam lēca ir jāuzliek uz rādītājpirksta tā, lai tā izskatītos kā bļodiņa. Ja tā nav, tad esat lēcu uzlikuši uz nepareizās puses. Tad ar pirkstiem ir jāpaver plakstiņu un, skatoties uz augšu, jāuzliek lēca uz acs. Dažas reizes pamirkšķinot, lēcai vajadzētu ieņemt savu vietu. Ja nav nekāda diskomforta, tad lēca ielikta pareizi. Tāpat ieliek arī otru kontaktlēcu.

Jāatgādina, ka sievietēm, kuras izmanto acu un matu kosmētiku, kontaktlēcas ir jāieliek pirms krāsošanās un jāizņem pirms acu kosmētikas noņemšanas, lai mazinātu iespēju, ka uz lēcu virsmas nonāk kosmētikas daļiņas.

Svarīgākais par kontaktlēcu kopšanu

Runājot par kontaktlēcu kopšanu, būtiskākais ir tas, ka lēcām vienmēr jābūt tīrām. Lai to nodrošinātu, jāizmanto speciāls lēcu uzglabāšanas konteiners, kurā ir iepildīts speciāls šķīdums. Konteiners katru dienu jāiztīra un jāpiepilda ar jaunu šķīduma devu. Tas attiecas uz lēcām, kuras paredzētas divu nedēļu vai mēneša lietošanai.

Ja izmanto vienas dienas kontaktlēcas, tad kopšana ir vieglāka, jo katrs lēcu pāris ir domāts tikai vienai dienai un jau ir ievietots sterilā iepakojumā, atliek tikai no rīta lēcas no tā izņemt, bet vakarā pēc lietošanas izmest. Tas ir īpaši ērti skolēniem, jauniešiem, arī ceļošanas laikā, jo nav lieki jāsatraucas par lēcu kopšanu.

Kontaktlēcas arī nedrīkst mazgāt ar ūdeni, jo tādā veidā tās nonāk saskarē ar baktērijām. Tīrīšanai jāizmanto tikai speciāls šķīdums, ko arī var iegādāties lēcu tirdzniecības vietās.

Obligāti laicīgi jānomaina lēcas

Ļoti būtiski atcerēties, ka ir stingri jāievēro ražotāja un ārsta noteiktie lēcu nēsāšanas režīmi. Tas nozīmē, ka lēcas diennaktī nedrīkst nēsāt vairāk stundas, nekā to ir noteicis ražotājs un acu ārsts, jo acīm ir jāatpūšas. Tāpat nedrīkst arī pārsniegt dienu skaitu, kas paredzēts konkrēto lēcu izmantošanai. Ja tās ir divu nedēļu vai mēneša kontaktlēcas, tad konkrētajā dienā obligāti ir jāuzsāk lietot jauns lēcu pāris. Tāpēc ir svarīgi savlaicīgi iegādāties jaunu lēcu iepakojumu. Nēsājot lēcas ilgāk, tiek nopietni apdraudēta redze un acu veselība, var attīstīties iekaisums un pat nopietnas slimības.

Ja lēcu nēsāšanas laikā ir diskomforts, sāpes, redze nav skaidra, tad lēcas nekavējoties ir jāizņem un jāvēršas pie acu ārsta, lai noskaidrotu iemeslu. Var gadīties, ka tā ir alerģiska reakcija, kā arī nav bijuši pietiekami higiēnas pasākumi, kā dēļ acis ir iekaisušas.

Ieteicams arī šad tad dot acīm brīvdienas no lēcām un izmantot brilles, lai palielinātu skābekļa piekļuvu acīm un nodrošinātu, ka ilgtermiņā tiek saglabāta laba acu veselība un redze, jo lēcu lietošanas laikā acīm tomēr ir lielāks saspringums, ko ieteicams kompensēt ar atpūtas brīžiem naktīs un dažreiz brīvdienās.

LA.lv