Mobilā versija
+5.3°C
Ivars, Ilgvars
Trešdiena, 1. marts, 2017
27. jūlijs, 2016
Drukāt

KP par aizliegtu vienošanos soda trīs uzņēmumus

Foto: LETAFoto: LETA

Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Konkurences padome (KP) sodījusi trīs uzņēmumus par aizliegtu vienošanos ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstības iepirkumos, informēja KP pārstāvis Toms Noviks.

Šā gada 8. jūlijā par aizliegtu vienošanos pieņemts lēmums sodīt trīs uzņēmumus – SIA “CO Sistēmas”, SIA “SAN B” un SIA “Talsu spriegums”. Uzņēmumi bija saskaņojuši savus pieteikumus piecos Talsu un Kuldīgas novadu pašvaldību ūdenssaimniecības attīstības projektu iepirkumos par kopējo summu, kas pārsniedz četrus miljonus eiro. KP uzņēmumiem kopumā piemērojusi naudas sodu 163 002 eiro apmērā.

KP izmeklēšanu uzsāka, veicot iepirkumu dokumentu analīzi Talsu novada pašvaldības būvdarbu iepirkumos. Lietas izpētes laikā KP atklāja aizliegtas vienošanās pazīmes starp iepirkumu pretendentiem Talsu novada pašvaldības iepirkumos 2011. gadā un 2013. gadā un Kuldīgas novada pašvaldības iepirkumos 2013. gadā.

Pārkāpuma rezultātā konkurence tika kropļota ūdenssaimniecības būvprojektu izstrādes iepirkumos piecos ciemos – Spārē, Strazdē, Ēdolē, Tiņģerē un Snēpelē. Četros no šiem iepirkumiem uzvarēja viens no aizliegtās vienošanās dalībniekiem.

“Viens no izplatītākajiem konkurences tiesību pārkāpumiem Latvijā ir tieši aizliegtas vienošanās publiskajos iepirkumos. Patiesa konkurence un ieguvumi, ko sniedz uzņēmumu sāncensība, nevar tikt nodrošināti, ja starp pretendentiem notiek informācijas apmaiņa par plānoto dalību iepirkumā un piedāvājumu cenām. Šādas konkurenci imitējošas darbības ir uzskatāmas par karteļa vienošanos, kas ir īpaši smags konkurences tiesību pārkāpums,” norāda KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Ņemot vērā konstatētos faktus un pārkāpuma smagumu, kā arī to, ka visi iepriekš minētie uzņēmumi atzinuši savu dalību aizliegtas vienošanās pārkāpumā un izteikuši gatavību slēgt izlīgumu ar KP, SIA “CO Sistēmas” tika piemērots naudas sods EUR 39 288,12 apmērā, SIA “SAN B” piemērots naudas sods EUR 43 485,69 apmērā, bet SIA “Talsu spriegums” – EUR 80 228,47 apmērā.

Pievienot komentāru

"Grindeks" provizoriskā peļņa pērn 9,4 miljoni eiro (1)Latvijas zāļu ražotāja “Grindeks” koncerns pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 105,366 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 27,5% vairāk nekā
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (27)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+