×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. maijs, 2014
Drukāt

Krāšņi atklāj Jūrmalas kūrorta vasaras sezonu (FOTO) (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Svētku gājiens pa Jomas ielu Jūrmalas pilsētas kūrorta sezonas atklāšanā.

Sestdien, 17.maijā, Jūrmalā ar koncertu un dažādiem pasākumiem tika atklāta pilsētas kūrorta sezona.

Svinības sākās ar vairāku tūkstošu jūrmalnieku svētku gājienu pa Jomas ielu. Centrālā skatuve bija izvietota Majoru stāvlaukumā, kur visas dienas garumā uzstājās leģendārā rokgrupa “Sīpoli”, džezfanka izpildītāji “Very Cool People”, “Dāmu pops”, “Keksi” un citas grupas.

Paralēli koncertprogrammai pilsētā norisinājās radošas un sportiskas aktivitātes, piemēram, īpašas Ķemeru un Lielupes – Bulduru veloekskursijas, nūjošana un vingrošana pludmalē, fitnesa nodarbības jūras ūdens baseinā, smilšu terapijas nodarbības Jūrmalas pilsētas muzejā, radošās darbnīcas bērniem Dzintaru mežaparkā, dabas skola Ragakāpas dabas parkā, brīvdabas kino līdz pat saullēktam viesnīcā “Mama”, veselības dzērienu piedāvājums kūrortpilsētas restorānos un citi pasākumi.

Visas dienas garumā noritēja selfiju sacensības ar foto orientēšanos, kur balvās varēja saņemt brīvbiļetes uz Līvu akvaparku, Spa brīvdienas kādā no Jūrmalas kūrortviesnīcām un dāvanu kartes uz Jūrmalas restorāniem.

Savukārt Muzeju naktī paredzēta īpaša programma Jūrmalas pilsētas muzejā, Mākslinieku namā, Raiņa un Aspazijas memoriālajā vasarnīcā, “Latvenergo” energoefektivitātes centrā un Jūrmalas brīvdabas muzejā – tur no plkst.19 līdz 23 varēs baudīt “Dzelzs vilka Jauno Jāņu orķestra” koncertu, degustēt kūpinātas zivis un atraktīvā pavāra Laura Aleksejeva gatavoto zivju zupu.

Savukārt svētku kulminācijā – vakara koncertā no plkst. 21 – ikvienam būs iespēja klausīties astoņdesmito gadu skaistākās melodijas Žorža Siksnas, Gunta Veita, Ingus Pētersona, Elzas Nathas un Latvijas Universitātes sieviešu kora “Minjona” izpildījumā. Visi pasākumi apmeklētājiem būs pieejami bez maksas.

Koncerta izskaņu noslēgs salūts.

Svētku organizators, Jūrmalas Kultūras centra direktors Agnis Kristvalds, norāda, ka šim pasākumam ir simboliska nozīme – jau tradicionāli tas iezīmē aktīvās vasaras sezonas sākumu un pievērš uzmanību Jūrmalas daudzveidībai. “Atklāšanas pasākums piedāvāja plašu paralēlo aktivitāšu programmu visas dienas garumā. Ņemot vērā Jūrmalas slavenās estrādes mūzikas tradīcijas, vakara koncertprogramma veidota astoņdesmito gadu stilā. Tā būs improvizēta retrospekcija ar populārākajām melodijām.”

Savukārt Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS) uzsver: “Pērn Jūrmala uzrādījusi izcilus rezultātus tūristu skaita pieauguma ziņā – viesu skaits pieaudzis par piektdaļu jeb 20,5%. Un arī šogad ciešā sadarbībā ar jūrmalniekiem un pilsētas uzņēmējiem esam strādājuši pie kvalitatīva un daudzveidīga piedāvājuma izveides, lai Jūrmala godam nestu “Baltijas pērles” vārdu un kļūtu par vēl iecienītāku atpūtas galamērķi, vietu, kur atgriezties. Vasaras sezonas atklāšana ir svētki mūsu iedzīvotājiem un viesiem, kas apliecina viesmīlību un pilsētas gatavību aktīvākajai tūristu sezonas sākšanai.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kapéc mazajiem Latviešu tautas térpi,bet vainadziņi Krievijas karoga krásás?

  2. viss jasteidz sagatavot jaunajam vilnim

  3. Mana milja Jurmalinja! :* :*

Draugiem Facebook Twitter Google+