Pasaulē

Krievija paziņo par “Islāma valsts” sagraušanu Sīrijā 16

Foto – AFP/LETA

Krievija ceturtdien paziņoja, ka pilnībā sagrāvusi teroristu grupējuma “Islāma valsts” spēkus Sīrijā un aizvadītās nedēļas laikā atbrīvojusi 2500 kvadrātkilometrus lielu teritoriju, taču aktīvisti šos apgalvojumus nodēvējuši par meliem.

“Krievijas bruņoto spēku uzdevums sagraut teroristu organizāciju “Islāma valsts” Sīrijā ir izpildīts,” paziņoja ģenerālpulkvedis Sergejs Rudskojs.

“Sīrijas teritorija ir pilnībā atbrīvota no teroristu organizācijas,” viņš uzsvēra, piebilstot, ka Krievija ir gatava tikt galā ar atsevišķām teroristu šūniņām, ja tādas nākotnē parādīsies.

Krievija turpmāk koncentrēsies uz “palīdzības sniegšanu Sīrijas tautai atjaunot civilo dzīvi un nodrošinot ugunspārtraukšanas vienošanos”, Rudskoja teikto citēja ziņu aģentūra TASS.
Krievijas paziņojumus par Sīrijas teritorijas pilnīgu atbrīvošanu noraidīja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR).

“Tie ir lieli meli,” paziņoja SOHR. “Krievija cenšas slēpt faktu, ka organizācija [“Islāma valsts”] Sīrijas zemē turpina pastāvēt,” uzsvēra sīriešu aktīvisti.

“Islāma valsts” Sīrijā kontrolē 3% valsts teritorijas, norādīja SOHR.

Grupējuma kaujinieki joprojām ir aktīvi piecās Sīrijas provincēs, tostarp Damaskā, un īpaši pie galvaspilsētas dienvidu robežām. Kaujinieki darbojas arī pie Sīrijas robežas ar Izraēlu, pavēstīja SOHR.

“Islāma valsts” darbojas arī Homsas, Hamas, Deir ez Zoras un Hasekas provincēs. Deir ez Zoras provincē, Sīrijas austrumos, grupējums kontrolējot 8% teritorijas, norādīja SOHR.

Krievija jau iepriekš bija paziņojusi par kaujas uzdevuma izpildīšanu Sīrijā.

Krievijas bruņotie spēki Sīrijas pilsoņkarā prezidenta Bašara al Asada pusē iesaistījās 2015.gada septembrī.

2016.gada martā Krievija paziņoja, ka tās misija ir lielākoties pabeigta un tā izved lielāko daļu spēku.

Tomēr drīz izrādījās, ka Krievija Sīrijā militārās operācijas turpina tāpat kā iepriekš.
Pēdējo mēnešu laikā Asada spēki ar Krievijas palīdzību guvuši lielus teritoriālus panākumus pret Rietumu atbalstīto opozīciju, kā arī pret dažādiem grupējumiem, tostarp “Islāma valsti”.

Ar ANO starpniecību rīkotās miera sarunās līdz šim nozīmīgus panākumus gūt nav izdevies.

Sīrijas valdības delegācija miera sarunās Ženēvā ieradīsies svētdien, pavēstīja oficiālā ziņu aģentūra SANA, atsaucoties uz kādas Sīrijas Ārlietu ministrijas amatpersonas teikto.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 340 000 cilvēku.

LA.lv