×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. februāris, 2016
Drukāt

Krievijas mediju satura patēriņš Latvijā nepārtraukti pieaug (7)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Roberts Putnis

Cīņā par Latvijas auditorijas uzmanību Krievija izmanto sava lielā tirgus un Eiropas Savienības (ES) sniegto brīvību priekšrocības, kā rezultātā Krievijas mediju satura patēriņš Latvijā nepārtraukti pieaug, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēdē sacīja Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis.

Kā sacīja Putnis, Krievija ļoti efektīvi izmanto globalizācijas tendences, ES brīvības un tiesības, ko piedāvā vienotais tirgus, kā arī sava lielā tirgus priekšrocības, lai konkurētu par auditorijas uzmanību mazajā Latvijas tirgū. Šajā gadījumā Krievijas pārsvars īpaši izceļoties oriģinālsatura veidošanā.

“Šeit it īpaši redzam tā sauktās pirmās kopijas izmaksas – Krievijas medijiem nav nekādu problēmu radīt ko oriģinālu un spēlēties ar dažādām formām, kamēr Latvijas medijiem kaut ko uzsākt prasa uzdrīkstēšanos, jo nekad nav zināms, cik veiksmīgs projekts izrādīsies,” skaidroja Putnis. “Un, kā redzam, daudzi no šiem formātiem tiek ļoti labi akceptēti Latvijas mediju tirgū.”

“Sekas tam ir tādas, ka Krievijas mediju satura patēriņš Latvijā nepārtraukti pieaug,” uzsvēra Putnis.
Putnis arī norādīja, ka Krievija izstrādā valsts finansējuma sistēmu, lai atbalstītu krievvalodīgos medijus ārvalstīs. “Krievija ir pamanījusi šo problēmu, ka vietējiem krieviem, kā viņi to sauc – “tuvajā pierobežā”, ir grūtības ar darbību tirgū, un attiecīgajiem spēlētājiem šajos tirgos būtu ļoti vēlama ārvalstu finansējuma ienākšana.”

Kā vēl vienu Latvijas mediju vides kaiti, kas gan nav tik daudz apzināta, cik ekonomisko apstākļu radīta, Putnis minēja lētos pārstāstus no krievvalodīgajiem medijiem. “Latvijas medijos, tieši digitālajā vidē, saturs no krievu valodas bieži vien tiek ļoti nekritiski pārņemts, burtiski tulkojot uz latviešu valodu, jo lielai daļai mediju vidē strādājošo, tieši krievu valoda ir tā, kas tiek izmantota starptautiskās informācijas iegūšanai,” stāstīja Putnis. “Caur to mēs faktiski atkal atgriežamies šajā informācijas telpā un kultūrā, ko tik plaši piedāvā Krievija.”

“”De facto” tā nav apzināta izvēle, bet tieši ekonomiskie faktori un satura vieglā pieejamība – pārtulko, un portāla saturs ir aizpildīts,” piebilda Putnis.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisija šodienas sēdē tika iepazīstināta ar projektu “Latvijas mediju politikas pamatnostādnes 2016.-2020.gadam”, īpaši valstiskuma un nacionālās informatīvās telpas stiprināšanas kontekstā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Mums ir tik daudz mankurtu, 50 gadus bija jārunā visām tautībām krievu valodā, jo pārkrievošana bija valsts politika. Tagad, neskatoties uz Satversmi, ne referendumu par valodu, atsākas tas pats process.Valsts valoda nolikta pie sētas, lai nevieno visa Latvijā dzīvojošās tautības, bet vienotā Frontē sākot ar deputātiem, radio, televīziju, visas tautības neatkarīgajā Latvijā atkal pārkrievo. To sauc par Latvijas demokrātiju Eiropas Savienībā. Kauns!

  2. Ne paterins piaug,bet gan propagandas piedavajums pieaug,kam gan interese melu un demagogijas draza.

  3. tik atkal bla-bla-bla, un nekā konkrēta, viss atkal tiek plānots nezin kad, bet Latvijas televīzijā pa to laiku Latvijas kanāli labākajos laikos tikai Krievijas raidījumus rāda un rāda, LNT tam spilgts piemērs. Un kuru tas uztrauc? Piedevām arī pastāvīgs krievu kultūras terors visās jomās, nu jau tik tālu, ka Rasturgujeva koncerts tiek anonsēts kā “К дню защитника отечества”. Kāda viņam te tēvzeme un ko te aizstāv??? Kāpēc tādi vispār ir jālaiž valstī?

  4. Kā tad nepieaugs,ja prezidents ir 1/2 krievs,ministriem otrās sievas krievietas,Magonim sieva pat Jakuņina radiniece utt.Sanāk kā Ļeņinam1917.gadā valdībā 1/2 žīdu,čekā 1/2 žīdu,1/2 letiņu.Mums sanāk kā Ulmaņlaikos ar Muntera sindromu, lielām amatpersonām kundzes krievietas.Un tādā ģimenē valda slāviskais !!Ne velti viņi visi pārkāpj Satversmi un lieto krievu val.ar mēdijiem.

  5. Visu šo demagoģiju varēja pateikt pāris teikumos: Agrāk cilvēki klausījās Amerikas balsi, tagad klausās Krievijas balsi, jo klausās jau to, kur drusku vairāk taisnības…

  6. Izveidojiet vienu kanālu krieviski priekš Eiropas krieviem un problēma pati atkritīs.

  7. ask! which watch? such much? ask? Brīvvalsts mēdiji melo kā seski, bet lielumam Brīvvalsts pilsoņu Kapu†lerlandes vals†s valoda vienīgā inosrāņu valoda. lielumam sovaku vienkārši vienīgā valoda.

Draugiem Facebook Twitter Google+