×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. septembris, 2014
Drukāt

Jauna diļļu šķirne “Kurland”

Foto - LETAFoto - LETA

“Dzirdēju, ka Latvijā ir izveidota jauna diļļu šķirne, taču vairāk par to nezinu.” 
REGĪNA TUKUMA NOVADĀ

Jaunā krūmu diļļu šķirne ‘Kurland’ ir izveidota Pūres Dārzkopības pētījumu centrā, veicot izlasi no vietējās populācijas. 2012. gadā šķirne reģistrēta Valsts augu aizsardzības dienestā. Tā ir vēlīna, veido zemu, kuplu, stāvu ceru ar vidēji blīvu, pelēki zilganas nokrāsas lapojumu, samērā spēcīgu aromātu, kas ne vienmēr piemīt krūmu dillēm. Atkarībā no augšanas ap­stākļiem augs ir 50–70 cm augsts. Ziedneši veidojas nedaudz virs krūma, bet lauka apstākļos atsevišķos gados sēklas var nepagūt ienākties. Raža ir 2–3 kg no kvadrātmetra.

‘Kurland’ ir piemērota svaigu zaļumu ieguvei gan laukā, gan segtajās platībās. Lai dilles būtu kvalitatīvas, būtiska ir izsējas biezība. Optimāls audzēšanas attālums šīs šķirnes dillēm ir 70–80 cm starp rindām un 15–20 cm starp augiem. Krūmu dilles izaug ļoti kuplas, tāpēc nedrīkst sasēt par biezu, jo tas veicina slimību izplatību. Tas īpaši svarīgi, audzējot plēves seguma siltumnīcās, kur veidojas lielāks gaisa mitrums, ir vājāka gaisa apmaiņa un sabiezinātā sējumā augi var stipri ciest no miltrasas un lapu plankumainības.

UZZIŅA


Zaļumu ieguvei labāk izvēlēties vēlīnas diļļu šķirnes, kas ilgi neizzied, turpretī konservēšanai piemērotākas ir agrīnas šķirnes. Latvijā dilles atklātā laukā var sēt no aprīļa līdz augustam, siltumnīcās – no marta līdz septembrim. Siltumnīcā audzētas dilles ir mazāk aromātiskas palielināta gaisa mitruma dēļ.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+