Foto – Valdis Semjonovs

Ciemos pie Rūķu ģimenes Priekuļos, kur vides skaistums ir vienkāršībā un samērībā 1

Rūķu ģimenes dārzs Priekuļos ciemiņus uzņēma šāgada Puķu draugu svētkos. Šeit varam mācīties, ka skaistums var būt arī vienkāršībā un samērībā ar ģimenes reālajām vajadzībām un visu dārza elementu un praktisku lietu pārdomātībā. Māja un dārzs veidoti savai ģimenei, nevis lai izrādītos.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Lasīt citas ziņas

Rūķu ģimene jaunuzceltajā mājā dzīvo jau četrpadsmit gadu. Projektējot Daiga un Pēteris Rūķi neļāvās vēlmei celt lielu un prestižu pili. Divstāvu guļbūves namiņā ir četras istabas un virtuve – triju cilvēku ģimenei vietas pietiek. Meita Anete jau pieaugusi un dzīvo Rīgā, vecāku paspārnē mīt tikai pusaugu dēls Rūdolfs. Saimniecības ēkā atrodas garāža, pirtiņa un ūdens attīrīšanas iekārta. Tālāk pagalmā blakus palielam dīķim uzcelts vasaras namiņš ar nojumi, kur pasēdēt brīvā brīdī. Tam blakus novietota neliela pārvietojama vasaras virtuve un kūpinātava.

Apskatot dārzu, pārliecināmies, ka Rūķu ģimene atbilst savam uzvārdam, jo visur valda ideāla sakoptība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Puķes − ar mēru


Saimniece Daiga strādā Priekuļu novada pašvaldībā par ekonomisti. Visa darba diena paiet kabinetā, bet brīvās vakara stundas tiek veltītas dārzam un ģimenei. Viņa neizraujas ar puķu kolekcionēšanu, tādēļ nav jādomā par daudziem puķumīļiem aktuālo jautājumu, kur lai iestāda kārtējo ieguvumu. Šeit stādījumi loģiski papildina dārza plānojumu. Paliela puķu dobe pagalmā pie mājas, josla gar celiņu, kas ved uz dīķi, rožu dobe aiz dzīvojamās ēkas, neliels puķu laukumiņš pie mājas sarga būdas. Saimniece atzīst, ka dobes veidojusi ar domu – stādīt tik, cik var apkopt. Kad ziemcietes saaug pārāk biezas, Daiga tās sadala un liekos stādus aiznes uz darbu, padalās ar kolēģēm.

Rožu dobē iestādīts neredzēts jaunums – godži. Pārdevēja solījusi, ka raža būs trešajā gadā. Godži ogas ir ļoti veselīgas, Austrumu medicīnā tās iesaka dažādu slimību ārstēšanai.

Lai mājas sargātājai Rainai nebūtu jādomā, kā ātrāk nokļūt līdz mājai, cauri puķu dobei izveidota taka – no laukakmeņiem izlikts celiņš. Sākumā Daiga šaubījusies, vai dzīvnieks to izmantos, taču sunīte uzreiz sapratusi, ka taciņa domāta tās ērtībām.

Zālienā aiz mājas aug kupla priede. Tā te bijusi jau pirms mājas celšanas, saglabāta un papildināta ar kalnu priežu grupu.

Aiz dārza atrodas pašvaldībai piederošs mežs. Ģimene skaisti izkopusi arī mežmalu, tagad tā izskatās kā parks. Tur iekārtota ugunskura vieta un starp divu priežu stumbriem akurāti sakrauta malkas grēda. Kad atbrauc ciemiņi, lielajā katlā uz ugunskura vāra zupu. Iecienītas ir divas receptes – zivju zupa un baraviku zupa.

Kopējā pļaujamā platība ir paliela, tāpēc šo darbu veic ar traktoriņu, bet šaurākās vietas gar celiņiem un puķu dobēm izpļauj ar benzīna pļaujmašīnu.