Mobilā versija
+14.6°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
21. marts, 2017
Drukāt

Ksenija Andrijanova: “Garīgā izaugsme” kā kritiskās domāšanas trūkums (3)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Vienreiz interneta plašumos es pamanīju kādu dāmu. Dāma neatzinīgi izteicās par manu blogu, un es, ziņkārības mākta, izdomāju izpētīt, ar ko tad dāma pati nodarbojas. Tā es uzzināju, ka viņa esot ļoti gaiša būtne. Ne tāda kā mēs, laicīgās pasaules aliņa iedzērāji, bet apgarota. Un interesējas viņa nevis par visādām Kardašjanu māsām, bet par eksistenciālismu. “Kolosāli” – nodomāju es un jau sāku gaidīt pārdomas par Bovuāras darbiem, taču izrādījās, ka eksistenciālisms ir tas, kas ir eksistenciāli svarīgs – smalkais ķermenis, auras krāsa un spēja sazināties ar gariem. Par to arī būs šis stāsts, savā blogā raksta uztura speciāliste Ksenija Andrijanova.

Kur paika? Kur medicīna?

Ja kādu pārsteidz tas, ka es pēkšņi skatu tēmu, kas nav saistīta ne ar uzturu, ne ar medicīnu, paskaidrošu – tas, ko vēlos aprakstīt, ir tiešā veidā saistīts ar kritiskās domāšanas neesamību. Tā ir liela jo liela puzles detaļa, kas veido bildi ar sviestainām idejām, precēm un pakalpojumiem, kas aizpilda informācijas telpu ar viegli sagremojamu materiālu un pseidoekspertiem.

Kas ir garīgā izaugsme un par ko cepiens?

Man nav ne mazākās nojausmas, kas ir garīgā izaugsme. Ja es sāktu par to spriest, domāju, ka no manas diletantiskās vāvuļošanas no kapa uzceltos simtiem filozofijas dižgaru un aizlīmētu man muti ar skoču. Toties es varu pastāstīt par to, kas ir tā garīgā izaugsme, kas kalpo kā pārdošanas rīks.

“Garīgā izaugsme” ir ideju, pasākumu, pakalpojumu un preču kopums, kas tiek pasniegts ar mērķi uzlabot savas ne-fiziskās dzīves kvalitāti. Uzlabot attiecības ar vīru garīgā līmenī, apzināties savu sievišķo enerģiju, parunāt ar savu sargeņģeli, noteikt savas auras krāsu, izprast slimību iemeslus caur smalko ķermeni – tā var turpināt bezgalīgi. Tie ir semināri, kursi, nodarbības, retrīti, grāmatas, vebināri, neskaitāmas mājaslapeles un blogi, kurus vieno sekojošās pazīmes:

Tie vienkāršā, viegli sagremojamā valodā piedāvā izskaidrojumu visu dzīves problēmu cēloņiem.
Tie piedāvā nopirkt tikpat vienkārši saprotamus risinājumus.
Tie sola padarīt tevi par labāku cilvēku – tajā skaitā labāku par citiem.
Tie piedāvā ātru garīgumu, ko pēc tam var demonstrēt citiem.
Tie raisa unikalitātes un protesta sajūtu pret sistēmu (kur visi ir sekli, pie telefoniem pielipuši egoisti).
Tie sola atbildes uz eksistences jautājumiem.
Tas viss ir bullšits.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Uztura speciāliste sāk nikni komentēt ezotēriskās norises…:) Ar ko, sakiet, lūdzu, tas atšķiras no Ragaciema Agneses politiskajiem komentāriem?:)

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (3)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+