×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
27. marts, 2013
Drukāt

Kūlas dedzināšanas rezultātā Kurzemē nodegušas sešas dārza mājiņas

Foto - LETAFoto - LETA

Aizvadītajā diennaktī notikuši vairāki plaši kūlas ugunsgrēki, kuros Kurzemē nodegušas sešas dārza mājiņas, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele.

Grobiņas novada Bārtas pagastā pērnā gada zāle dega sešu hektāru platībā, Liepājā, Atmodas bulvārī, – 2,1 hektāra platībā, bet Tobago ielā – 3,5 hektāru platībā. Vakar ap plkst.15 VUGD saņēma informāciju, ka Grobiņas novada Cimdeniekos deg pērnā zāle un no tās liesmas ir pārmetušās arī uz dārza mājiņām. Ugunsgrēkā nodega sešas dārza mājiņas 96 kvadrātmetru platībā un pērnā zāle 1,5 hektāru platībā.

Šembele norādīja, ka šogad kopumā jau reģistrēti 95 kūlas ugunsgrēki un lielākā daļa no tiem notikuši Kurzemē.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pantu par normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību pārkāpšanu – fiziskajām personām uzliek naudas sodu no divdesmit līdz simts latiem, bet juridiskajām personām – no divsimts līdz tūkstoš latiem. Par kūlas dedzināšanu var uzlikt naudas sodu fiziskajām personām no divsimts līdz piecsimt latiem vai piemēro administratīvo arestu līdz piecpadsmit diennaktīm.

“Kūlas dedzināšana apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Cilvēkiem ir izveidojies maldīgs priekšstats, ka kūlas dedzināšana ir kontrolējama. Tomēr tā nav, jo vēja un citu apstākļu ietekmē degšanas virziens var mainīties, liesmas var strauji izplatīties un pārmesties uz ēkām,” uzsver glābēji.

Šonakt īsi pēc pusnakts VUGD saņēma informāciju, ka Ventspilī, Celtnieku ielā, deviņstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā ir jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatējuši, ka uz astotā stāva balkona deg sadzīves mantas. Ugunsgrēkā cieta apmēram 60 gadus veca sieviete. Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 45 izsaukumus. Kopumā dzēsti 26 ugunsgrēki, to skaitā deviņi kūlas ugunsgrēki, veikti 13 glābšanas darbi. Bijuši arī seši maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkā cietis viens cilvēks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+