Foto-LETA/AFP

Kultūrai nākamgad – par astoņiem miljoniem vairāk 0

Kultūras nozarei nākamā gada budžeta projektā plānotais finansējuma palielinājums ir vairāk nekā 8,22 miljoni eiro, aģentūrai BNS pavēstīja kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Kultūras ministrija (KM) otrdien iepazīstināja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju ar KM prioritātēm un paredzēto finansējuma palielinājumu 2015. gadam.

Grīnfelde norādīja, ka KM prioritāte nākamgad būs nozarē strādājošo drošumspēja. Īpaši svarīgs uzdevums ir nozarē strādājošo motivācijas un konkurētspējas veicināšana, izlīdzinot atalgojumu tajās kultūras nozarēs, kurās pašlaik konstatēts viszemākais vidējais atalgojums pret citām iestādēm ar līdzīgu funkciju un pret vidējo sabiedriskajā sektorā strādājošā darba samaksu, kas 2013.gadā bija 766 eiro. Šim mērķim budžetā plānoti 2,9 miljoni eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Muzejos, arhīvos, kultūrizglītības iestādēs un Latvijas Neredzīgo bibliotēkā speciālistu vidējo atalgojumu iecerēts palielināt līdz 90%, savukārt pārējā personāla vidējo atalgojumu – līdz 60% no vidējā atalgojuma sabiedriskajā sektorā.

Koncertorganizācijās mūziķu atalgojumu paredzēts palielināt līdz 95% no Latvijas Nacionālās operas orķestra un kora atalgojuma, bet teātru tehniskā personāla atalgojumu – līdz 95% no Latvijas Nacionālās operas tehnisko darbinieku atalgojuma. Tāpat plānots piešķirt finansējumu teātriem aktieru mainīgās daļas atalgojumam, ko ietekmē aktieru darba kvalitāte un noslogotība.

Finansējuma sadalījums būs attiecīgo institūciju vadītāju kompetencē, piemēram, stimulējot labākos darbiniekus ar papildu samaksu vai vienmērīgi sadalot atalgojuma izlīdzināšanai piešķirtos līdzekļus starp visiem darbiniekiem.

KM prioritātes ir arī Latvijas simtgades programmas izstrāde, kam domāts viens miljons eiro; Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansēšanas modeļa atjaunošana; iesākto kultūras objektu atvēršana, tas ir, finansējums institūcijām, kas sāk darbu telpās pēc ES fondu ieguldījuma, piemēram, Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”, renovētie Raiņa un Aspazijas muzeji, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un citi, kam atvēlēti 1,12 miljoni eiro.

Grīnfelde informēja, ka īpaša loma nākamā gada prioritātēs atvēlēta arī bērniem un jauniešiem, KM sākot minimālā bezmaksas kultūras pakalpojumu klāsta bērniem un jauniešiem jeb projekta “Kultūras skolas soma” izstrādi, kuru paredzēts sākt 2018. gadā.

Starp KM prioritātēm 2015. gadā ir arī radošo industriju klastera izveide, ES fondu apguve, plašsaziņas līdzekļu politikas pamatnostādņu izstrāde, atbalsta pasākumi ārvalstīs dzīvojošo tautiešu līdzdalībai un iesaistei un Nevalstisko organizāciju fonda koncepcijas izstrāde. Raiņa un Aspazijas gada projektu īstenošanai iecerēts piešķirt 400 000 eiro, bet Stūra mājas darbības turpināšanai – 78 000 eiro.

Reklāma
Reklāma

1. decembrī ar šo prezentāciju iepazīstināta arī Nacionālā kultūras padome.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.