×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. novembris, 2013
Drukāt

Labākās prezidenta uzrunas – Bauskas, Pļaviņu un Salaspils skolēniem (1)

Foto: Valsts prezidenta kancelejaFoto: Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidenta kancelejas rīkotajā konkursā “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā” uzvarējuši Bauskas, Pļaviņu un Salaspils skolēni, portālu “LA.lv” informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Valsts prezidenta kanceleja iepriekš aicināja visu Latvijas skolu 5.līdz 12.klašu skolēnus piedalīties radošo darbu konkursā, rakstiskās esejās vai video formātā izklāstot, ko teiktu skolēns 18.novembrī uzrunā pie Brīvības pieminekļa, ja viņš būtu Valsts prezidents.

Konkursa žūrija par labākajiem atzinusi Bauskas pilsētas pamatskolas 9.klases skolnieces Elzas Sējējas un Pļaviņu novada ģimnāzijas 10.klases skolnieka Jura Ernesta Brūniņa rakstītās uzrunas, kā arī Salaspils 1. vidusskolas 12.klases skolēnu Rolanda Ševčenko, Artas Krēsliņas un Diānas Gertneres veidoto video uzrunu.

Labāko darbu autorus svinīgā pasākumā trešdien apgalvoja Valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš pateicās visiem, kuri piedalījās konkursā, uzsverot, ka visi iesniegtie darbi bija labi un ar savām oriģinālām domām.

„Laika sprīdis no skolas sola līdz rīcībai un atbildībai par savu darbu ir ļoti īss, un tas paiet ātri,” konkursa dalībniekiem teica Bērziņš, paužot cerību, ka šis konkurss skolēnus mudinājis padomāt plašāk par Latvijas nākotnes virzību un izaicinājumiem.

Pasākuma laikā apbalvoti arī pārējie 15 labāko žūrijas izvēlētie labāko darbu autori no Cēsīm, Daugavpils , Gulbenes, Jelgavas, Limbažiem, Meirāniem, Ogres , Pildas, Rīgas un Vecumniekiem, kuriem Valsts prezidents pasniedza piemiņas veltes. Savukārt trīs pirmo vietu ieguvējus Valsts prezidents uzaicināja uz 18.novembra svinīgo koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī.

Skolēnu radošos darbus vērtēja Latvijas Universitātes (LU) Politikas zinātnes nodaļas asociētā profesore, Dr.sc.pol. Daina Bāra, LU Politikas zinātnes nodaļas docents, Dr.sc.pol Ivars Ijabs, Vidzemes Augstskolas Sociālo zinātņu fakultātes docente, Dr.sc.pol. Ieva Bērziņa un Valsts prezidenta sabiedrisko projektu vadības padomniece Karīna Rāviņa-Vimba.

Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi un izpratni par Valsts prezidenta vietu, lomu un tā funkcijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko gan tādu vērtīgu spējīgs pateikt bijušais komunists?

Draugiem Facebook Twitter Google+