Kultūra
Māksla

Latviešu folkloras tēli amerikāņu mākslinieka acīm0

Publicitātes foto, Collage made with FotoJet

Līdz marta beigām Aizputes novada Tūrisma informācijas un mūžizglītības centrā apskatāma amerikāņu mākslinieka Kristofera Artura Garsijas izstāde ar latviešu dievību atveidojumiem keramikā, LA.lv uzzināja novada domē.

Darbi tapuši Aizputes rezidenču centrā “Serde”, bet mākslinieks vairāk nekā desmit gadus rada darbus, kuru tēlus iedvesmojuši stāsti no Baltijas jūras reģiona. Pētot latviešu folkloru internetā, mākslinieku ieinteresējuši stāsti par Vilkati. Vēlāk sācis pētīt dažādas dievības, varoņus un mītiskas radības, no kuriem īpaša uzmanība pievērsta dēmoniskajam Lietuvēnam un Pūķim, kultūrvaroņiem – Kurbadam un Lāčplēsim, dievībām – Mēnesim, Pērkonam un Veļu mātei.

Izstādes darbi šī gada septembrī tiks izstādīti Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivālā Rīgā.

Kristofers Arturs Garsija ir amerikāņu keramiķis no Ņujorkas, kas veido ekspresīvas figurālas skulptūras. Pavadījis bērnību Puertoriko, viņš studējis Rakstniecību un mākslu Benningtonas koledžā Vermontā, kur ieguvis bakalaura diplomu, maģistrantūrā studējis Arizonas universitātē. Vēlāk strādājis par mākslas pasniedzēju Mississippi Valley valsts Universitātē, Big Bend kopienas koledžā Vašingtonā un Antioch koledžā Ohaio. Šobrīd ir mākslas pasniedzējs Calhoun augstskolā Ņujorkā.

LA.lv