×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. jūnijs, 2015
Drukāt

Latvija izveidota jauna mobilā aplikācija pret braukšanu reibumā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai izglītotu patērētājus par atbildīgu alkohola patēriņu un samazinātu to autovadītāju skaitu, kuri vada transportlīdzekli alkohola reibumā, sociālās atbildības projekta Responsib’All Day ietvaros “Pernod Ricard” laidis klajā jaunāko mobilās aplikācijas Wise Drinking versiju, ar kuras palīdzību var noteikt patērēto alkohola daudzumu un tā pārsniegšanas gadījumā saņemt norādes par tuvāko sabiedriskā transporta pieturas vietu vai iegūt savienojumu ar taksometra operatoru, informē tās veidotāji.

Jau piekto gadu pēc kārtas jūnijs ir mēnesis, kad 80 pasaules valstīs norisinās sociālās atbildības projekts Responsib’All Day, kura mērķis ir sabiedrībā rosināt diskusiju un cīnīties pret braukšanu pie stūres alkohola reibumā. Vienlaikus kampaņas mērķis ir samazināt alkohola patēriņu nepilngadīgo vidū.

Jaunākā Wise Drinking aplikācijas versija, kura tikko laista klajā un būs īpaši noderīga visiem Līgo svētku svinētājiem, ļauj iPhone un Android lietotājiem aprēķināt patērēto alkohola vienību skaitu, konkrētā laika posmā. Veicot patērēto alkohola daudzumu aprēķinu, aplikācija ņem vērā izdzertā alkohola veidu (piemēram, alus, vīns, stiprie alkoholiskie dzērieni), izdzertā apjomu, kā arī lietotāja dzimumu un svaru. Šī klasifikācija ļauj izsekot autovadītāja alkohola patēriņam līdz pat četras nedēļas ilgā periodā.

Turklāt, lai ierobežotu braukšanu dzērumā, aplikācija, izmantojot lietotāja GPS datus ļauj noteikt tā atrašanās vietu kartē, kā arī noteikt attiecīgajā valstī spēkā esošo tiesību aktu nosacījumus par atļauto promiļu daudzumu. Gadījumā, ja autovadītāja rezultāts nosaka atļauto promiļu daudzumu pārsniegumu, autovadītājs tiek informēts par tuvāko pieejamo transporta līdzekli, lai novērstu automašīnas vadīšanu alkohola reibumā. Aplikācija arī automātiski savienojas ar autovadītāja tālruņa katalogu, radot iespēju piezvanīt draugam, kurš varētu palīdzēt nonākt galamērķī.

Kā norāda aplikācijas izstrādātāji, visi ievadītie personas dati ir anonīmi un tos var izmantot tikai konkrēto datu norādītājs. Turklāt lietotājs šos datus var dzēst jebkurā laikā.

Wise Drinking aplikācija ir bezmaksas un pieejama visiem iPhone un Android lietotājiem 33 valodās, tai skaitā latviešu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+