×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
5. marts, 2014
Drukāt

Latvija un Austrālija apvienos pūliņus žurnālista Grestes atbrīvošanā

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) un Austrālijas ārlietu ministre Džūlija Bišopa trešdien vienojās cieši koordinēt Latvijas un Austrālijas diplomātisko dienestu darbību, lai panāktu pēc iespējas drīzāku Ēģiptē ieslodzītā žurnālista Latvijas un Austrālijas pilsoņa Pētera Grestes atbrīvošanu.

Rinkēvičs telefona sarunā informēja Austrālijas ārlietu ministri par nosūtītajām vēstulēm Ēģiptes ārlietu ministram Nabilam Fahmi un Eiropas Savienības (ES) Augstajai pārstāvei ārlietās un drošības politikas jautājamos Ketrīnai Eštonei, informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) Preses centrā.

Savukārt Bišopa informēja par Austrālijas puses aktivitātēm. Ministre augsti novērtēja Latvijas un Eiropas Savienības iesaisti Grestes jautājuma risināšanā.

Jau ziņots, ka telekanāla “Al Jazeera” žurnālistu tiesas prāvas izskatīšana Ēģiptē pārcelta uz 5.martu.

Šajā lietā apsūdzēts arī latviešu izcelsmes Austrālijas žurnālists Greste, kā arī Muhameds Adels Fahmi, kuram ir Ēģiptes un Kanādas pilsonība. Žurnālisti savu vainu tiesā noliedza.

Trīs žurnālisti tika arestēti 29.decembrī Kairas viesnīcā. Astoņi no kopumā 20 apsūdzētajiem atrodas apcietinājumā, bet pārējie patlaban nav Ēģiptē vai joprojām nav arestēti.

Greste ir vienīgais ārvalstu žurnālists, kurš aizturēts šajā lietā.

Viņi apsūdzēti par “melīgu ziņu” pārraidīšanu, lai tādējādi pakalpotu tagad par teroristu organizāciju atzītajai Musulmaņu brālībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+