×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. novembris, 2012
Drukāt

Latvija un Dānija pieteikušās kopīgi rīkot 2017. gada PČ hokejā

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Hokeja federācija (LHF) tās prezidenta Kirova Lipmana personā trešdien Kopenhāgenā parakstīja vienošanos ar Dānijas hokeja savienību par kopīgu pretendēšanu uz 2017. gada pasaules čempionāta (PČ) rīkošanu, informēja Dānijas hokeja savienība.

Latvijai un Dānijai iegūstot tiesības rīkot 2017. gada čempionātu, priekšsacīkšu spēles norisinātos Rīgā un Kopenhāgenā. Latvijas galvaspilsētā notiktu arī divi ceturtdaļfināli, savukārt pārējās spēles, tostarp pusfināli un cīņas par medaļām, tiktu aizvadītas Dānijas galvaspilsētā.

Vienošanās paredz, ka Rīgā notiktu 30 spēles, bet Kopenhāgenā – 34 spēles. Kopenhāgenā norisinātos arī Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) gadskārtējais kongress.

Dānijas hokeja savienības prezidents Henriks Bahs Nīlsens pēc vienošanās parakstīšanas sacīja, ka sadarbība ar Latviju ir izdevīga finansiālajā ziņā, jo pasaules čempionāts ir liels sporta pasākums, kāds līdz šim Dānijā nav noticis, tāpēc kopīgi rīkojot čempionātu ir mazāks risks. “Latvijai ir daudz draugu starptautiskajā hokeja pasaulē, tāpēc ar viņiem kopā mēs jutīsimies drošāk, kad notiks balsošana par rīkošanas tiesībām,” sacīja Nīlsens, piebilstot, ka Latvijai jau ir pieredze šāda pasākuma rīkošanā.

Savukārt LHF prezidents Lipmans uzsvēra, ka Latvijā dzīvo kaislīga hokeja nācija. “Ko mēs darījām 2006.gadā, to mēs darīsim atkal 2017. gadā, radot neaizmirstamus brīžus visiem hokeja faniem,” sacīja Lipmans.

Uz 2017. gada pasaules čempionāta rīkošanu pretendē arī Vācija un Francija, kas arī ir izvirzījušas kopīgu kandidatūru, vēloties spēles aizvadīt Berlīnē, Ķelnē un Parīzē. Čempionāta organizatori tiks noteikti 2013. gada IIHF kongresā Stokholmā.

Latvijā pasaules čempionāts jau ir norisinājies 2006. gadā, bet Dānijā tik liela mēroga turnīrs līdz šim nav rīkots. Kopenhāgenā cīņas notiktu jaunā arēnā, kuru plāno uzcelt līdz 2015. gadam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+