Latvijas basketbolistiem graujoša uzvara pirmajā pārbaudes spēlē 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase, gatavojoties 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, izbraukumā pirmdien ar 70:45 pārliecinoši apspēlēja Igauniju.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā!
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 20
“Es pat nespēju iedomāties, ka pieaugušai sievietei var kaut ko tādu teikt” – sieviete vilcienā piedzīvojusi nepatīkamu izturēšanos no diviem pusaudžiem

Latvijas valstsvienības rindās rezultatīvākais ar 13 punktiem bija Mārtiņš Meiers, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas, bet desmit pievienoja Ronalds Zaķis. Savukārt pa astoņiem punktiem guva Andrejs Šeļakovs un debitants Haralds Kārlis.

Dueli krietni labāk iesāka Latvija, kas ātri vien paguva izvirzīties vadībā ar 13:0. Igaunijai vairāk nekā četras minūtes spēles ievadā neizdevās gūt nevienu punktu, taču pirmās ceturtdaļas izskaņā viņi atguvās, pirmajam ceturksnim noslēdzoties ar 19:13 par labu Latvijas valstsvienībai.

Otrajā ceturtdaļā mājiniekiem izdevās pietuvoties vairs tikai līdz divu punktu atstatumam (22:24), bet pirmā puslaika turpinājumā starp abām valstsvienībām aizritēja sīva spēkošanās. Tiesa, pēdējās divās minūtēs Latvijai izdevās atrauties un panākt 41:27, atkal kādu laiku atstājot igauņus “sausā”, bet pēdējā uzbrukumā mājinieki divus punktus tomēr atspēlēja.

Otrā puslaika sākumā Latvijai izdevās palielināt savu pārsvaru, kas 34.minūtē pirmo reizi sasniedza 20 punktus (51:31). Mača turpinājumā jautājumi par uzvarētāja noteikšanu šajā spēlē vairs nebija, jo Latvija prata noturēt pārsvaru, kamēr Igaunijai neveicās ar punktu gūšanu. Tā rezultātā Latvijas valstsvienība pārbaudes ciklu iesāka ar ļoti pārliecinošu panākumu.

Šajā mačā debiju pieaugušo izlasē oficiālās spēlēs piedzīvoja visi potenciālie debitanti – Žanis Peiners, Aigars Šķēle, Ingus Jakovičs, Andrejs Gražulis un Haralds Kārlis. Līdz ar to šajā spēlē laukumā devās visi duelim pieteiktie Latvijas basketbolisti.