Latvijas hokeja izlase noraidījumiem bagātā spēlē zaudē Norvēģijai 0

Latvijas hokeja izlase Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) Norvēģijas posma otrajā mačā, kas bija bagāts ar noraidījumiem, piektdien ar rezultātu 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) zaudēja sacensību mājiniecei Norvēģijai. Latvijas izlases labā vienīgos vārtus guva Kristaps Sotnieks, bet Norvēģijas valstsvienībā izcēlās Jūnass Holoss un Mortens Asks.

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā

Spēli aktīvāk sāka Norvēģijas hokejisti, kas izdarīja vairākus bīstamus metienus pa Latvijas izlases vārtiem, tomēr ar tiem sekmīgi tika galā Edgars Masaļskis. Turpinājumā arī latvieši izveidoja pāris labus uzbrukumus, taču arī tie noslēdzās bez precīziem metieniem. Pirmās trešdaļas otrajā pusē Latvijas izlasei bija divas iespējas realizēt vairākumu, bet mājiniekiem – viena, taču nevienu no tām komandas neizmantoja, tāpēc pirmajās 20 spēles minūtēs rezultāts netika atklāts.

Jau otrās trešdaļas pašā sākumā norvēģi palika mazākumā, tomēr Latvijas izlase vairākumā spēlēja nepārliecinoši un nespēja gūt vārtus. Mača 26.minūtē divu minūšu noraidījumu vienlaicīgi saņēma Māriņš Porejs un Ronalds Ķēniņš, taču pēc minūtes uz noraidīto spēlētāju soliņa devās arī Norvēģijas izlases spēlētājs, tāpēc Latvijai nācās aizstāvēties trijatā pret četriem pretiniekiem. Tomēr šajā situācijā lielu briesmu nebija ne pie vieniem vārtiem un rezultāts saglabājas 0:0. Turpinājumā cīņa ritēja ar nelielu Latvijas izlases pārsvaru, bet otrās trešdaļas 15.minūtē Norvēģija ieguva vairākumu, ko desmit sekundes pirms tā beigām prata realizēt, kad Masaļski pārspēja Holoss un atklāja rezultātu. Atlikušajā otrās trešdaļas laikā spēles temps bija mierīgs un vārti vairs netika gūti.

Spēles noslēdzošo trešdaļu Latvijas hokejisti sāka ļoti apņēmīgi un izveidoja vairākus labus uzbrukumus, tomēr Norvēģijas komandas vārtsargs Lāšs Vollens spēlēja pārliecinoši un novērsa visas briesmas savu vārtu tuvumā. Mača 47.minūtē Latvijas hokejisti pieļāva muļķīgu kļūdu savā aizsardzības zonā, ko veiksmīgi izmantoja norvēģi, pārtverot ripu, bet uzbrukumu ar precīzu metienu noslēdza Asks – 2:0. Panākusi divu vārtu pārsvaru, Norvēģija pārņēma iniciatīvu, bet Latviju no vēl vienu vārtu zaudējuma glāba tika Masaļska meistarība. Spēles pēdējās minūtēs laukuma saimnieki droši kontrolēja mača gaitu, bet latviešiem vienīgos vārtus izdevās gūt brīdī, kad Masaļskis jau bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju – 15 sekundes pirms cīņas beigām ar precīzu metienu izcēlās Sotnieks.

Par spēles labākajiem spēlētājiem tika atzīti abi vārtsargi – Masaļskis un Vollens.

Otrajā otrās kārtas spēlē piektdien Dānijas izlase ar 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) pieveica Franciju.

Kā ziņots, pirmās kārtas spēlē ceturtdien Latvija sava jaunā galvenā trenera Teda Nolana debijas mačā ar rezultātu 2:3 pēcspēles metienu sērijā zaudēja Dānijai. Savukārt Norvēģija pirmajā cīņā ar 2:1 arī pēcspēles metienos pieveica Francijas hokejistus.

Turnīra pēdējā spēlē sestdien Latvijas izlase spēkosies ar Francijas valstsvienību.

Kopvērtējumā pēc divām kārtām Dānijai un Norvēģijai ir pa pieciem punktiem, Latvijas un Francijas izlases izcīnījušas pa vienam punktam.

Jau vēstīts, ka Latvijas valstsvienībai šajā turnīrā vairs nepalīdzēs pieredzējušais aizsargs Atvars Tribuncovs, kurš mačā ar Dāniju sarāva labā ceļgala saites. Viņš nevarēs spēlēt aptuveni četras nedēļas.

Zīmīgi, ka Baltkrievijas atklātā hokeja čempionāta (BAČ) šī gada labākajam aizsargam šis bija atgriešanās mačs izlasē pēc vairāku gadu pārtraukuma. Pēdējo reizi Latvijas valstsvienības sastāvā Tribuncovs bija spēlējis 2008.gadā.

Spēlē pret Dāniju Tribuncovs veica vienu nesekmīgu metienu pa vārtiem un cīņu noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Tribuncovs šosezon pārstāv BAČ klubu “Gomeļ” un ar 41 mačā gūtiem septiņiem vārtiem un 32 rezultatīvām piespēlēm pašlaik ir visas līgas rezultatīvākais aizsargs. Savukārt viņa lietderības koeficients +29 ir astotais labākais BAČ.

Tikai septiņi no hokejistiem, kas izsaukti uz pārbaudes turnīru Norvēģijā, nespēlē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandā Rīgas “Dinamo” un tās jaunatnes vienībā “Rīga”.

Sākotnēji uz izlasi bija izsaukts arī Lielbritānijas augstākajā līgā spēlējošais uzbrucējs Toms Hartmanis, tomēr viņš uz Norvēģiju nedevās jo tika izsaukts pārāk vēlu. Tāpat EIHC turnīrā nepiedalās arī “Rīgas” aizsargs Ēriks Ševčenko, bet viņa vietā sastāvā iekļauts MHL komandas uzbrucējs Vladislavs Dobreņkijs.

Trešdien īsi pirms Latvijas izlases izlidošanas uz Norvēģiju Latvijas Hokeja federācija (LHF) paziņoja, ka turnīrā nepiedalīsies arī šosezon Zviedrijas trešajā divīzijā spēlējošais Alberts Iliško, bet viņa vietā sastāvā iekļauts “Rīgas” aizsargs Edgars Dīķis.

Jau vēstīts, ka pagājušajā gadā EIHC turnīrā Norvēģijā Latvijas valstsvienība trijās spēlēs izcīnīja divas uzvaras pār Itāliju un Norvēģiju, izcīnot pirmo vietu.

Kā ziņots, Nolans, kurš karjeras laikā kļuvis arī par Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas labāko treneri, amatā tika apstiprināts pagājušā gada augustā. Tāpat Norvēģijā kā Nolana palīgi izlasē debitē Artis Ābols un Viktors Ignatjevs, kuri ikdienā strādā Rīgas “Dinamo” komandā.

Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai EIHC posmā Norvēģijā:

vārtsargi – Edgars Masaļskis (Hantimansijskas “Jugra”, Krievija), Māris Jučers (Rīgas “Dinamo”);

aizsargi – Oskars Cibuļskis, Kristaps Sotnieks, Jānis Andersons (visi – Rīgas “Dinamo”), Mārtiņs Porejs, Artūrs Salija, Edgars Dīķis (visi – “Rīga”);

uzbrucēji – Mārtiņš Cipulis, Gints Meija, Roberts Bukarts, Juris Štāls (visi – Rīgas “Dinamo”), Juris Upītis, Miks Indrašis, Vladislavs Dobreņkijs (visi – “Rīga”), Jānis Straupe, Artūrs Mickevičs, Gunārs Skvorcovs (visi – “Liepājas metalurgs”), Ronalds Ķēniņš (“ZSC Lions”, Šveice), Sergejs Pečura (Grodņas “Ņeman”, Baltkrievija).