×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

Latvijas stādu dienas 2013 Jelgavas pils parkā 11. – 12. maijs

Foto-LetaFoto-Leta

Beidzot arī Latviju šogad būs sasniedzis pavasaris un pavisam drīz varēsim rušināties pa dārziņiem, ierīkot puķu dobes vai iestādīt kādu augļkoku. Tam nepieciešamo, 11. un 12. maijā, varēs iegādāties Jelgavas pilsētas domes, pašvaldības iestādes „Kultūra” un Latvijas Lauksaimniecības universitātes organizētajās „Latvijas stādu dienās” 2013, kas notiks pie Jelgavas pils. 


 

Pasākuma mērķis ir pulcēt Latvijas stādu audzētājus, kolekcionārus un dārza inventāru tirgotājus vienā no lielākajām Jelgavā, popularizējot sakoptas un skaistas vides nepieciešamību, sākot no sava pagalma, kā arī iepazīstināt ar dažādām iespējām dārzu labiekārtošanā.

„Latvijas stādu dienas” ir Zemgalē plašākā stādāmo materiālu iegādes vieta, kur vienkopus savu produkciju piedāvās ap 150 stādu audzētavas, zemnieku saimniecības, individuālie audzētāji, selekcionāri, amatnieki, dārzu inventāru un aprīkojumu ražotāji no visas Latvijas piedāvājot: stādus, sēklas, košumkrūmu, skujkoku, rožu un citu puķu stādus, dārza inventāru, mazās arhitektūras formas, amatnieku veidojumus, dekoratīvos nožogojumus u.c.

Šogad „Latvijas stādu dienas” ietvaros pircējiem un citiem interesentiem būs iespēja apmeklēt lekcijas par dārzu kopšanu, augļu kokiem, dažāda veida mēslojumiem, kā arī uzzināt par dažādām novitātēm augu klāstā un aktualitātēm dārzkopībā.

Lekcijas vadīs speciālisti no ZS „Puķu lauki”, SIA „Alejas projekti”, Valsts augļkopības institūta, SIA „Bioefekts” un SIA „Silja”. Visi lektori ir arī praktiķi un lekciju laikā interesentiem sniegs individuālās konsultācijas ar jomu saistītos jautājumos. Lekcijas notiks Jelgavas pils parkā Studentu kluba zālē, ieeja bez maksas.

Jau tradicionāli organizatori – iestāde „Kultūra” un LLU – gādājuši, lai Latvijas stādu dienas neaprobežotos tikai ar iepirkšanos. Būs arī kultūras programma visai ģimenei. Mazākajiem – «Annels» atrakcijas Pils saliņā, pārējiem – pašdarbnieku un Latvijas mākslinieku koncerts.

Sestdien, 11. maijā, no pulksten 10.30 uzstāsies deju kolektīvi TDA „Diždancis”, TDA „Kalve”, VPDK „Kalves zelta smiltis”, VPDK „Mārupieši” un pūtēju orķestris „Rota”. No pulksten 11.30 un 13.00 sanākušos izklaidēs Dailes teātra dziedošie aktieri Ieva Pļavniece un Intars Rešetins. No pulksten 15.00 notiks tautas deju kolektīvu sadancis „Man liekas, ka lidot protu”. Svētdien, 12. maijā, no pulksten 10.00 uzstāsies deju kolektīvi „Zemgaļi”, „Ieviņa”, „Lielupe”, „Jaunība”, „Rota” un Ā.Alunāna Jelgavas teātra aktieri.

Tirdzniecības sektors sestdien, 11. maijā, atvērts no pulksten 9.00 līdz 17.00, bet svētdien, 12. maijā, no pulksten 9.00 līdz 15.00.

 

 

Latvijas stādu dienas 2013 programma

11. maijs

Jelgavas pils parkā

9.00 – 17.00 Tirdzniecības sektors

10.30 – 17.00 Kultūras programma

TDA „Diždancis”, TDA „Kalve”, VPDK „Kalves zelta smiltis”, VPDK „Mārupieši” un pūtēju orķestris „Rota”

11.30 un 13.00 Dailes teātra dziedošie aktieri Ieva Pļavniece un Intars Rešetins

15.00 Sadancis „Man liekas, ka lidot protu” ar Jelgavas un novada tautas deju kolektīviem

Studentu klubā

10.00 Lekcija „Ieraudzīt savu paradīzes dārzu caur smaržu, skaņu un krāsām, izmantojot ziemciešu palīdzību” vada Sanita Reinberga, ZS „Puķu lauku” saimniece

12.00 Lekcija „Viegli kopjams dārzs savam priekam” un individuālās konsultācijas, vada SIA „Alejas projekti” speciālisti

13.00 „Augļu koki dārzā” vada Valsts augļkopības institūta speciālists Edgars Rubauskis

12. maijs

Jelgavas pils parkā

9.00 – 15.00 Tirdzniecības sektors

10.00 – 14.00 Kultūras programma ar VPDK „Zemgaļi”, BDK „Ieviņa”, TDA „Lielupe”, TDA „Jaunība”, VPDK „Rota” un Ā.Alunāna Jelgavas teātra aktieriem

Studentu klubā

10.00 Lekcija „Mikroorganismus saturoši līdzekļi- mēslojumi, to pielietojums un efektivitāte” vada SIA „Bioefekts” speciālisti

11.00 Lekcija „Mēslojums Jūsu dārzam” vada SIA „Silja” speciālisti

 

Stādu dienas organizatori:

Tel. 63084575, e-pasts: kultura@kultura.jelgva.lv

www.kultura.jelgava.lv

 

Uzzini vairāk: jelgava.lv

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+