Ekonomika
Bizness

Latviju apmeklē ECB uzraudzības valdes priekšsēdētāja0

Foto – LETA/AFP

Latvijā darba vizītē ir ieradusies Eiropas Centrālās bankas (ECB) uzraudzības valdes priekšsēdētāja Daniela Nuī.

Vizītes laikā Nuī tiksies ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadību un ekspertiem, lai apspriestu galvenās uzraudzības aktualitātes, kā arī ar finanšu nozares pārstāvjiem, pastāstīja ECB pārstāvis Filips Rispals.

Pirmdien ECB Uzraudzības valdes priekšsēdētāja jau tikās ar Finanšu nozares asociācijas valdes un padomes pārstāvjiem. Asociācijas komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika aģentūrai LETA stāstīja, ka pārrunāti ir banku vienotā uzraudzības mehānisma pirmie četri darbības gadi un šī gada prioritātes, kā arī aktuālā situācija Latvijas finanšu nozarē. Tostarp pārrunāta arī nepieciešamība Eiropas līmenī stiprināt vienotu naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanas regulējumu un uzraudzību.

ECB īsteno vienoto banku uzraudzības mehānismu, kura galvenais mērķis ir nodrošināt Eiropas banku sistēmas drošību, noturību un veicināt finanšu integrāciju un stabilitāti Eiropā. Šī mehānisma ietvaros ECB uzņēmusies banku uzraudzības pienākumus, un šī kārtība stājās spēkā 2014.gada novembrī. Pašlaik ECB sadarbībā ar FKTK uzrauga pēc aktīviem lielākās bankas – “Swedbank”, “SEB banka” un “Luminor Bank”.

No 12.jūlija ECB ir anulējusi “ABLV Bank” izsniegto licenci. Arī šī banka iepriekš atradās ECB uzraudzībā.

Vienotajā banku uzraudzības mehānismā piedalās visas eirozonas valstis. Pārējās Eiropas Savienības valstis var brīvprātīgi pievienoties.

Saistītie raksti
LA.lv