×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. decembris, 2014
Drukāt

Lavrovs: Jaunas ASV sankcijas apdraudēs attiecības ar Krieviju (3)

LETA/AFPLETA/AFP

Jaunais ASV likums, ar kuru dots pilnvarojums jaunu sankciju noteikšanai Krievijai, Maskavas un Vašingtonas attiecības pasliktinās uz ilgu laiku, sacīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Telefona sarunā ar ASV valsts sekretāru Džonu Keriju Lavrovs brīdinājis, ka likums, kurā “draudēts ar jaunām sankcijām pret Krieviju, var uz ilgu laiku apdraudēt normālu sadarbību mūsu valstu starpā”, teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Obama ceturtdien parakstīja likumu, kas viņam dod pilnvaras Ukrainas krīzes dēļ noteikt Krievijai jaunas sankcijas. Prezidents sacīja, ka viņa administrācija turpinās “vērtēt un koriģēt mūsu sankcijas, reaģējot uz Krievijas rīcību”.

ASV aicina Krieviju izbeigt Krimas okupāciju un pārtraukt palīdzības sniegšanu separātistiem Austrumukrainā. Maskava skaidro, ka tai uz Krimu ir vēsturiskas tiesības, un apgalvo, ka tās karaspēka Ukrainas austrumos nav.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien preses konferencē skaidri apliecināja, ka negrasās mainīt nostāju Ukrainas jautājumos.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība , ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Uz ko cerēja Krievija,uzsākot Ukrainas slaktēšanu?

  2. Biedr Lavrov latviešiem ir teiciens,ko sēsi,to pļausi.

  3. Cik atceros – ne ar vienu no t.s. PSRS un Krievijas arlietu ministriem nav bijusi un nav jēga jelkādai ārvalstij iesaistīties nekādās nopietnās, uz pušu vienlīdzības pamatiem balstītās sarunās. Visi viņi, arī Lavrovs, ir nozombēti ar idejām par Krievijas absolūto bezgrēcību, nevainību, priekšstatu par “svēto Krieviju”, kurai visi ir parādā un ir tiesības uz visu, kurai ir nemitīgi jācīnās ar visām ļaunajām, agresīvajām valstīm, kuras aptver “svēto Krieviju”no visām pusēm un par to vien domā, kā nodarīt tai ļaunu.

Draugiem Facebook Twitter Google+