×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. maijs, 2014
Drukāt

Lidmašīnas avārijā iet bojā Laosas amatpersonas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Laosas militārā lidmašīna sestdien, 17.maijā, avarēja, un negadījumā gāja bojā 17 cilvēki, tostarp augsta ranga valsts amatpersonas, kuru vidū bija komunistiskās valsts aizsardzības un sabiedrības drošības ministrs, ka arī galvaspilsētas mērs, paziņoja Laosas valdības kanceleja.

Lidmašīnā atradās 20 cilvēku, tostarp aizsardzības ministrs Doungtajs Phičits ar sievu, sabiedrības drošības ministrs, galvaspilsētas Vjenčanas mērs un citas augsta ranga amatpersonas. Laosas gaisa spēku lidmašīna “Antonov AN- 74TK-300” avarēja valsts ziemeļu provincē Siangkhuangā apmēram 470 kilometru attālumā no galvaspilsētas Vjenčanas, no kuras lidmašīna devās ceļā, vēstīja valsts ziņu aģentūra KPL.

Katastrofā trīs cilvēki – otrais pilots, medmāsa un viens cilvēks, kura identitāte netiek atklāta – izdzīvoja.

Lidmašīna uzkrita milzīgam kokam, kad piloti gatavojās piezemēties vietējā lidlaukā. Katastrofas iemesls pagaidām nav zināms, bet tiek veikta izmeklēšana.

Uzskatāms, ka amatpersonas devās uz oficiālu ceremoniju Siangkhuangā, kur bija paredzēta 55.gadadiena kopš vienas Laosas armijas apakšvienības izveides.

Noslēgtajā valstī, kur dzīvo ap septiņiem miljoniem cilvēku un kas ir viena no nabadzīgākajām Āzijā, valda Komunistiskās partijas autoritāra valdība. Saskaņā ar organizācijas “Aviation Safety Network” datiem kopš pagājušā gadsimta 50.gadiem Laosā notikušas 30 aviokatastrofas ar cilvēku upuriem.

Pērn oktobrī nacionālās lidsabiedrības “Lao Airlines” civilā lidmašīna sliktos laikapstākļos avarēja Mekongas upē un bojā gāja 49 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+