×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. decembris, 2012
Drukāt

Līdz elektroenerģijas tirgus atvēršanai, mājsaimniecībām tarifi nemainīsies

Foto - LETAFoto - LETA

Līdz elektroenerģijas tirgus pilnīgai atvēršanai, kas plānota nākamā gada rudenī, mājsaimniecībām tarifi nemainīsies, piektdien LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Latvijas energokompānijas “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

“Līdz tam brīdim [elektroenerģijas tirgus atvēršanai mājsaimniecībām], nekādas izmaiņas nav sagaidāmas,” sacīja Žīgurs.

Vienlaikus viņš atgādināja, ka tiesā ir apstrīdēti 2011.gadā apstiprinātie “Latvenergo” tarifi.

“Vēl ir priekšā vairāku mēnešu tiesāšanās. Es nezinu, kāds būs tiesas rezultāts. Mēs noteikti uzskatām, ka mūsu piedāvājums atbilst likumam un tā uzskata arī regulators… Tomēr, ja gadījumā tiesa lemj kā savādāk, tad mums ir ļoti strauji jāpieņem citi lēmumi un jāiesniedz pilnasinīgs, pamatots tarifs. Tādā gadījumā var arī notikt tā, ka tarifs kāpj daudz ātrāk nekā atbrīvojas tirgus,” sacīja Žīgurs.

Jau vēstīts, ka Augstākās tiesas Senāta sprieduma sagatavošanas termiņš “Latvenergo” diferencēto elektroenerģijas tarifu lietā pagarināts līdz 2013.gada 31.janvārim.

Lietas pamatā ir “Latvenergo” noteiktie elektroenerģijas tirdzniecības diferencētie tarifi saistītajiem lietotājiem no 2011.gada 1.aprīļa. Administratīvajā apgabaltiesā tika saņemti vairāk nekā 30 personu, tostarp vairāku privātpersonu un uzņēmuma “Sātiņi-S”, pieteikumi par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) lēmuma atcelšanu.

“Latvenergo” elektroenerģijas gala tarifs patērētājiem no 2011.gada 1.aprīļa pieauga par 21%. Visām mājsaimniecībām par pirmajām 1200 kilovatstundām (kWh) jāmaksā līdzšinējais starta tarifs – 0,0825 lati (Ls)/kWh, savukārt no 1201 kWh tiek piemērots pamata tarifs – 0,1074 Ls/kWh.

“Latvenergo” ir Latvijas valstij piederošs energoapgādes komersants, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī sniedz telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus. Patlaban “Latvenergo” koncernā ietilpst “Latvenergo” un pieci meitasuzņēmumi ‒ “Sadales tīkls”, “Liepājas enerģija”, “Latvijas elektriskie tīkli”, “Elektrum Lietuva” un “Elektrum Eesti”, kam pieder arī kompānija “Elektrum Latvija”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+