Apbrīno

Lielā Ķīnas mūra uzdevums 16

Publicitātes foto

Visu laiku dārgākās Ķīnā tapušās filmas autori ir pārliecināti, ka tūkstošiem kilometru garais mūris bija nepieciešams, lai valsti pasargātu no teju nenogalināmiem nezvēriem. Meta Deimona varonis par to pārliecinās savām acīm vērienīgajā, bet ne mirkli noticamajā eposā „Lielais Ķīnas mūris”, ko uzņēmis ne mazāk episko filmu „Lidojošu dunču nams” un „Zelta zieda lāsts” režisors Imou Dzjans.

Vēsture, samiksēta ar mītiem, milzu budžetu, vērienu un Holivudas zvaigzni Metu Deimonu galvenajā lomā, ko režisējis viens no slavenākajiem ķīniešiem starptautiskajā arēnā Imou Dzjans. Tieši tik vienkārša ir filmas „Lielais Ķīnas mūris” esence, ja nepieciešams aiztaupīt laiku, kas tiktu pavadīts, veroties datoru ģenerētos un neticamos veidolos. Galvenās lomas viduslaiku Ķīnas peripetijās iedalītas diviem baltādainiem vīriešiem (Mets Deimons un Pedro Paskāls no kulta seriāla „Troņu spēle”) – tas filmas virzienā raidījis ne vienu vien nosodījumu –, kuri līdz mūrim nokļuvuši, meklējot melno pulveri, taču viņu iepriekšējā pieredze un kaujas prasmes ir tik pārliecinošas, ka vietējie nevis abus pamet iznīcībai, bet ļauj cīnīties vienā rindā pret neprognozējamiem briesmoņiem.

Filmēts Ķīnā un Jaunzēlandē un bagātīgi uzlabots ar datortehnoloģijām, šis eposs jau atpelnījis ieguldītās finanses – filmas pirmizrāde Ķīnā notika 6. decembrī –, taču kinokritiķi to nav saudzējuši. Vienā katlā metot Austrumu un Rietumu tradīcijas – arī kino veidošanā –, tapis nepārliecinošs kokteilis ar fantastisku horeogrāfiju, bet vārgiem un mūsdienīgiem jociņiem, iespaidīgām cīņu ainām, bet nepārliecinošiem varoņu portretiem, nepārvilktu ekrāna laiku – 103 minūtes paiet gana raiti –, bet tik blāvu scenāriju, ka Imou Dzjans, cerams, pavisam drīz pievērsīsies ne tik izteiktam popkorna projektam, tā atgādinot pasaulei, kāpēc tika iemīlēts.

 

„Lielais Ķīnas mūris”/”The Great Wall”

Ķīna, ASV, 2016.

Režisors: Imou Dzjans

Lomās: Mets Deimons, Pedro Paskāls, Jinga Tiana, Vilems Defo, Endijs Lau

No 3. februāra „Kino Citadele”, „Cinamon”, „Multikino”, kā arī Rēzeknē, Daugavpilī, Madonā, Valmierā, Smiltenē, Siguldā, Liepājā, Ventspilī

LA.lv