×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

“Lielais Getsbijs” noslēdz sezonu Liepājas teātrī


Foto - Ziedonis SafronovsFoto - Ziedonis Safronovs

Liepājas teātrī tapis šīs sezonas pēdējais jauniestudējums – 
pirmizrādi piedzīvojusi 
F. S. Ficdžeralda melodrāma “Lielais Getsbijs” 
Dž. Dž. Džilindžera režijā. 
Stāstā par ilgām pēc skaistas dzīves un mīlestības galvenajās lomās ir aktieri Edgars Pujāts 
un Anete Berķe.

Šajā sezonā Dailes teātra galvenais režisors Dž. Dž. Džilindžers Liepājas teātrī iestudē bagātīgi – jauniestudējums “Lielais Getsbijs” ir jau trešā pirmizrāde, sekojot izrādei “Sasodītais sarkanais mēness” un pavisam nesen pirmizrādi piedzīvojušajai “Dekamerons SPA Stilā”.

“Šī ir izrāde par sapņiem un ilgām. Pēc skaistas dzīves un skaistas mīlestības. Par jaunu vīrieti Džeju Getsbiju, kurš īsā laikā, iesaistoties ne pārāk tīros darījumos, kļūst bagāts, bet ne jau nauda ir tā, kas viņu vilina, bet gan sieviete, kuru viņš reiz ir noskūpstījis. Tieši viņas dēļ Džejs Getsbijs riskēs ar visu…” vēsta Liepājas teātra izrādes pieteikums.

Jauniestudējums veidots, par pamatu ņemot bulgāru dramaturga Hristo Boičeva lugu, kas tapusi pēc F. S. Ficdžeralda tāda paša nosaukuma darba, kas izdots 1925. gadā. Dž. Dž. Džilindžera izvēlētais dramatizējums, H. Boičeva skatuves versija, ir visai jauna, radīta tikai 2012. gadā. Tās autors veicis izmaiņas, lai romānu pielāgotu skatuvei, taču saglabājis gan Ficdžeralda tēlus, tēmas, laikmetu, gan arī viņa varoņu sapņus.

Frānsiss Skots Ficdžeralds ir viens no ievērojamākajiem amerikāņu “Zudušās paaudzes” rakstniekiem, kurš līdz galam uzrakstījis tikai četrus romānus, taču visi tie guvuši lielus panākumus, tiesa, daļa pēc autora nāves. Rakstnieks tiek dēvēts arī par džeza laikmeta rakstnieku – savos darbos viņš aprakstījis jaunās un bagātās paaudzes spožumu un postu, tieksmi pēc vieglas dzīves, uzdzīves un izšķērdības.

Romāns “Lielais Getsbijs” izdots 1925. gadā, tas ir visslavenākais autora darbs un tiek uzlūkots par vienu no izcilākajiem amerikāņu literatūras darbiem vēsturē! Pēc tā uzņemtas vairākas filmas, tostarp arī pērn režisora Beza Lurmena krāšņā romāna ekranizācija 3D formātā ar Leonardo di Kaprio titullomā. Jāpiebilst, ka romāna sarežģītās struktūras dēļ teātrī darbs iestudēts ļoti reti.

Liepājas teātrī Džeja Getsbija loma uzticēta aktierim Edgaram Pujātam, viņa mīļoto Deiziju Bjūkenenu atveidos jaunā aktrise Anete Berķe. Pārējās lomās – Egons Dombrovskis, Kaspars Gods, Signe Ruicēna, Edgars Ozoliņš, Ilze Jura, Everita Pjata, Laura Jeruma, Leons Leščinskis, Kaspars Kārkliņš, Rolands Beķeris.

Kopā ar režisoru pie iestudējuma strādā viņa ierastā komanda – scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Lugu tulkojis Ilmārs Šlāpins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+