Kultūra
Mūzika

“Lielajā dzintarā” kopā ar “Sinfonietta Rīga” koncertēs Kristians Bezeidenhauts0

Publicitātes foto

Piektdien, 23. februārī pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” izpildījumā skanēs Vīnes klasiķu – Volfganga Amadeja Mocarta, Franča Šūberta un Albana Berga skaņdarbi, LA.lv uzzināja koncertzālē. Koncerta solists – pianists Kristians Bezeidenhauts, diriģents – Normunds Šnē.

Pianists Kristians Bezeidenhauts pirms 39 gadiem dzimis Dienvidāfrikā, studējis Austrālijā un Ņujorkā, bet šobrīd dzīvo Londonā un ar savu talantu sajūsmina klausītājus pasaules vadošajos koncertnamos un festivālos. “Kristians Bezeidenhauts spēlē Mocartu kā neviens cits … Viņš muzicē ar pilnu emociju gammu – jūtīgi, ekspresīvi, izjusti un stilistiski viendabīgi, – kas izceļ viņu kā vienu no izcilākajiem seno taustiņinstrumentu meistariem. Viņa tonis ir dinamisks, mūzika caurcaurēm iesaistoša, bet Mocarta ģenialitāte tiek pasniegta brīnišķīgi un daiļrunīgi,” teikts kādā recenzijā.

Jauneklīga degsme un vitalitāte apvienojumā ar izzināšanas prieka dzirksti, augstu profesionalitāti un aizrautību savukārt raksturo Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” komandu. Jau kopš orķestra dibināšanas 2006. gadā tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Normunds Šnē. Sinfonietta Rīga mūziķi ir gados jauni un radošām idejām atraisīti mākslinieki, kas pēta baroka mūzikas atskaņojuma tradīcijas, studē klasicisma interpretācijas fineses, ir nepārspējami spoži laikmetīgajā mūzikā, kā arī nevairās no piedalīšanās neakadēmiskos eksperimentos un starpžanru projektos. 23. februāra koncerts būs pirmā kamerorķestra atgriešanās Liepājas koncertzālē kopš 2016. gada nogalē aizvadītās programmas “Mātes Terēzes lūgšana”.

LA.lv