Kultūra
Kultūrpolitika

Lieluzveduma “Māras zeme” skatēm – rekordliels dejotāju skaits 2

Foto: Aivars Liepiņš

Gatavojoties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzvedumam “Māras zeme”, no 3.marta līdz 3.maijam visā Latvijā notiks Deju kolektīvu repertuāra apguves skates, kurās pieteicies rekordliels dejotāju skaits, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Skatēm pieteikušies 789 deju kolektīvi, kas ir par gandrīz 200 deju kolektīviem vairāk nekā iepriekšējos Deju svētkos.

Skatēs tiks noteikts koprepertuāra apguves līmenis tā sagatavošanas pirmajā posmā, kā arī deju lielkoncerta “Vēl simts gadu dejai” potenciālie dalībnieki.

Skates vērtēs žūrija piecu dejas ekspertu sastāvā. Ekspertu vidū ir Deju svētku virsvadītājs Agris Daņiļevičs, Deju svētku virsvadītājs un Rēzeknes deju apriņķa virsvadītājs Ilmārs Dreļs, Deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs, Deju svētku virsvadītājs Jānis Ērglis un Deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs, Deju svētku virsvadītājs, Liepājas deju apriņķa virsvadītājs Jānis Purviņš.

Tāpat ekspertu sastāvā ir Deju svētku virsvadītāja, Limbažu deju apriņķa virsvadītāja Taiga Ludborža, Dejas konsultatīvās padomes locekle, Saldus deju apriņķa virsvadītāja Santa Laurinoviča, dejas nozares konsultatīvās padomes vadītāja, deju svētku virsvadītāja Zanda Mūrniece, Jelgavas novada deju apriņķa virsvadītāja Ieva Karele, Deju svētku virsvadītāja, Siguldas deju apriņķa virsvadītāja Gunta Skuja un LNKC dejas mākslas eksperte Maruta Alpa.

Pirmās skates norisināsies 3. martā Jelgavā, 4. martā Jēkabnieku kultūras namā un Dobeles kultūras namā, kā arī 5. martā Īslīces kultūras namā, bet noslēgsies 12. maijā Rīgā. Ārvalstu latviešu deju kopu sniegumu vērtēs videoskatēs 2. un 3. maijā. Skatēs pašiem dejotājiem ir iespēja izvēlēties divas dejas, bet nākamajā sagatavošanas posmā katram deju kolektīvam būs iespējams brīvi izvēlēties repertuāru savas grupas ietvaros.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskās koncepcijas autori no savas mākslinieciskās vīzijas neatteiksies, taču ir gatavi kompromisiem.

Pēc lieluzveduma mākslinieciskā vadītāja Jāņa Purviņa paustā, pēc pirmajām pavasara deju skatēm varētu būt izmaiņas repertuārā un arī koncepcijas autori ir tām gatavi. “Kopmēģinājumi ir spēcīgas un emocionālas tikšanās reizes, mēs varam izdomāt ideju un konceptu, bet patiesībā tieši dejotāji šo ideju nes tālāk, realizē un saprot,” piebilda Purviņš.

LA.lv