×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
1. septembris, 2017
Drukāt

Lielveikals dalās ar neiztirgoto pārtiku (3)

FOTO - HIEBERS FRISCHE CENTER/FACEBOOKFOTO - HIEBERS FRISCHE CENTER/FACEBOOK

Veikalos neiztirgotā pārtika glīti sakārtota plauktos un bez maksas pieejama jebkuram, kurš to vēlas.

Lielveikalu ķēde “Hieber” Vācijā nolēmusi bez maksas atdot neiztirgotos produktus tiem, kam tas nepieciešams. Daudzi lielveikali neiztirgoto pārtiku ziedo pārtikas bankām vai citām labdarības organizācijām, nodod to zooloģiskajiem dārziem dzīvnieku barībai. Dažas lielveikalu ķēdes mudina patērētājus iegādāties vizuālā ziņā nestandarta augļus un dārzeņus vai produktus, kam tuvojas derīguma termiņa beigas, par puscenu. Tomēr tonnām neiztirgotās pārtikas tāpat nonāk atkritumos. Lai maksimāli no tā izvairītos, vienlaikus atbalstot arvien lielāku popularitāti gūstošo iniciatīvu par dalīšanos ar ēdienu, “Hieber” lielveikali bez maksas neiztirgotos produktus izdalīs tiem, kas to vēlas.

“Hieber” pie diviem saviem veikaliem autostāvvietā šovasar uzstādījusi novietnes, kurās cilvēkiem bez maksas pieejama veikalos neiztirgotā pārtika. Pelēkajās lielizmēra kastēs plaukti ir pilni ar maizi, dārzeņiem un augļiem. Ledusskapī stāv jogurts, piens, saldēti mīklas izstrādājumi, dārzeņi. Kaut arī pārtika vairs nav piemērota pārdošanai, jo augļiem ir brūni plankumi vai jogurtam ir beidzies derīguma termiņš, visi produkti ir garšīgi un vēl lietojami uzturā.

“Izmest ēdienu ir sliktākais, ko varam darīt. Mēs vēlamies izvairīties no tā, padarot pārtiku pieejamu cilvēkiem, kuri var un grib to izmantot,” skaidro uzņēmuma pārstāvis Dīters Hībers.

Pārtikas koplietošanas punkti ir atvērti darbdienās un neiztirgotie produkti tur pieejami visu dienu. Ja šī iniciatīva gūs atsaucību un būs dzīvotspējīga, uzņēmuma vadība sola šādas novietnes atvērt arī pie citiem ķēdes veikaliem Vācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Nu pràtigi darits, nez kàcdèļ to neisteno mùsu veikali?? Nesaprotu kà roka ceļas tàdos daudzumos izmest pàrtiku kopà ar citiem sadzives artkritumiem!

 2. Viens Likums un viena Taisnība VISIEM! Atbildēt

  > lv–vīzes administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C_E_N_Z_Ū_R_A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+