Ekonomika
Darbs

Liepājā šogad palielinājusies gan darba samaksa, gan strādājošo skaits0


Liepājas osta.
Liepājas osta.
Foto: LETA/Ieva Lūka

Šā gada pirmajā pusgadā Liepājā pieaugusi darba samaksa, kā arī palielinājies strādājošo liepājnieku skaits, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Pēc Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras informācijas 2018.gada jūnijā strādāja 29 706 liepājnieki.

Salīdzinot ar 2017.gada beigām, strādājošo iedzīvotāju skaits palielinājies par 1057 personām.

Vidējā darba samaksa Liepājā deklarētajiem iedzīvotājiem šā gada pirmajā pusgadā bija 751 eiro, kas ir par 32 eiro vairāk nekā pērn.

Apkopojot Centrālās statistikas pārvaldes datus par atalgojumu Liepājas uzņēmumos un iestādēs, redzams, ka šā gada pirmajā pusgadā sabiedriskajā sektorā strādājošo vidējā darba samaksa bija 854 eiro, kas ir par 31 eiro vairāk nekā šādā pašā laika posmā 2017.gadā.

Lielāku darba algas pieaugumu saņēmuši privātajā sektorā strādājošie uzņēmumos ar nodarbināto skaitu, sākot no 50 cilvēkiem.

Vidējā darba samaksa darbiniekiem šajos uzņēmumos bija 1027 eiro, kas ir par 50 eiro vairāk nekā pērn.

Saistītie raksti

Statistikas dati liecina, ka privātajā sektorā starp republikas pilsētām visstraujāk vidējā bruto darba samaksa palielinājusies Jūrmalā – par 8,7%, Daugavpilī – par 6,8%, un Liepājā – par 5,1%.

Savukārt sabiedriskajā sektorā strādājošajiem starp republikas pilsētām Liepājā bijis mazākais darba samaksas pieaugums – par 3,7%.

LA.lv