×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2013
Drukāt

“Liepājas metalurgs” nevar samaksāt 


Foto - LETAFoto - LETA

AS “Liepājas metalurgs” piektdien, 19. aprīlī, nosūtījusi vēstuli Valsts kasei, kurā informēts par uzņēmuma nespēju veikt valsts galvotā kredīta pamatsummas maksājumu Itālijas bankai “UniCredit S.p.A”, informē biznesa portāls “Nozare.lv”. 


 

“Liepājas metalurga” pārstāve Simona Laiveniece sacīja: tā kā maksājums jāveic 30. aprīlī, par nespēju to veikt uzņēmumam bija jābrīdina Valsts kase desmit kalendārās dienas iepriekš.

Valsts kases pārvaldnieka vietnieks Jānis Pone iepriekš informēja, ka no akcionāriem tiek sagaidīts aptuveni 25 miljonu latu ieguldījums. Savukārt valsts kopā ar kreditoriem ir gatava pārskatīt jau veikto ieguldījumu pārstrukturizāciju un termiņu atlikšanu. Piemēram, “UniCredit S.p.A” ir gatava atlikt pamatsummas maksājumu līdz pat diviem gadiem, kas noteikti palielinātu uzņēmumam apgrozāmo līdzekļu apjomu, kurus tas varētu ieguldīt savas darbības nodrošināšanā.

Pone iepriekš atzina, ka aprīļa maksājumu pārstrukturēt vairs nebūs iespējams, tādēļ būs jāmaksā gan procentu maksājumi, gan pamatsumma. Pašlaik arvien vairāk izskatoties, ka no valsts līdzekļiem būs jāapmaksā pamatsumma, savukārt uzņēmumam jāveic procentu maksājumi.

“Liepājas metalurgam” aprīlī Itālijas bankai jāmaksā 7 780 450 eiro jeb 5 468 130 lati. No šīs summas 6 128 456 eiro (4 307 103 lati) ir pamatsumma, bet 1 651 994 eiro (1 161 028 lati) – aizdevuma procenti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+