×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. augusts, 2013
Drukāt

Liepājas teātris: izrāžu ražošanai naudas pietiek

Foto-LETAFoto-LETA

Liepājas teātris atzīst, ka izrāžu ražošanai līdzekļu pietiek, taču visam pārējam pašreizējās dotācijas apmērs ir par mazu, aģentūrai BNS pavēstīja teātra literārā padomniece Zanda Borga.

“Ja teātra pamatfunkcija ir ražot izrādes, tad šīs pamatfunkcijas ir segtas, bet, ja teātra pamatfunkcijas ir ražot izrādes, pārdot tās un uzņemt skatītājus, tad teātra dotācijas pašreizējais apmērs ir par mazu. Vēl paliek ieguldījumi attīstībai, kur ir sakrājušās ļoti lielas vajadzības. Šobrīd teātris ir arī vājš konkurents darba tirgū, un te slēpjas bumba ar laika degli,” uzsvēra Liepājas teātrī.

Borga atgādināja, ka kopš 2010.gada Liepājas teātris finansiālo atbalstu saņem no Liepājas pašvaldības un ir vienīgais Latvijas profesionālais teātris, kuru valsts neatbalsta, neliels atbalsts darbībai tiek saņemts Valsts kultūrkapitāla fonda rīkotajos konkursos.

Pagājušajā – 106. – sezonā teātrī ir palielinājies vidējais skatītāju skaits izrādē, 105.sezonā Liepājas teātrī vidējais skatītāju skaits izrādē bija 368, savukārt 106.sezonā – jau 418 skatītāju.

Borga informēja, ka 106.sezonā nospēlētas 197 izrādes, ieskaitot 63 viesizrādes, kuras nospēlētas gan Latvijā, gan ārvalstīs – Krievijā, Maskavā. Sezonā tika iestudētas septiņas jaunas izrādes, kā arī Ziemassvētku un Teātra dienas koncerti. Visvairāk ir spēlēta izrāde bērniem “Pelnrušķīte”, kuru iestudējis Leons Leščinskis, – kopumā 22 reizes. Otrajā vietā ir Dž.Dž.Džilindžera iestudētais mūzikls “Pūt, vējiņi!” – 20 reižu, bet trešajā vietā – šā paša režisora iestudētā komēdija “Atsaldētais”, kas skatītājiem tika rādīta 18 reižu.

Salīdzinoši ar iepriekšējām sezonām, pieaug teātra abonementu skaits – ja 106.sezonā abonementu bija iegādājušies 238 cilvēki, tad pašlaik abonementu skaits pārsniedz 300, kā arī izlīdzinās abonementu īpašnieku vidējais vecums, kas teātrim ir būtiski, lai piesaistītu arī gados jaunākus skatītājus un ieaudzinātu viņos teātra tradīcijas. Tā kā Liepājas teātra repertuārs ir dažāds, tad jaunieši teātri apmeklē arvien biežāk, jo teātra publicitātē tiek iesaistīti tie reklāmas kanāli, kas jauniešu auditorijai ir aktuāli, – pamatā sociālie tīkli un vides reklāma, paskaidroja Borga.

Jaunajā sezonā Liepājas teātrī paredzēts iestudēt astoņus jauniestudējumus, kā arī Ziemassvētku un Teātra dienas koncertus. Teātris ir iecerējis apgūt arī jaunas viesizrāžu vietas, piemēram, Daugavpils teātri, jaunuzcelto koncertzāli GORS Rēzeknē un citas un turpināt starptautisko sadarbību, lai dibinātu jaunus kontaktus Liepājas teātra atpazīstamībai un viesizrādēm ārvalstīs.

107.sezonā ar Liepājas teātra kolektīvu strādās jau zināmi viesrežisori Konstantīns Bogomolovs, Valdis Lūriņš un Dž.Dž.Džilindžers, kā arī būs divi jauni režisori, kuri līdz šim Liepājas teātrī nav darbojušies, – Laura Groza-Ķibere un Armands Zvirbulis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+