×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
31. oktobris, 2012
Drukāt

Lietuvā plāno paplašināt koalīciju

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvā pretrunīgi vērtētajai iespējamai koalīcijai, ko grib veidot Sociāldemokrātu partija, Darba partija un partija “Kārtība un taisnīgums”, varētu tikt pieaicinātas vēl citas partijas, vakar paziņojis vēlēšanās uzvarējušo sociāldemokrātu vadītājs Aļģirds Butkevičs. 


 

Viņš atklāja plānus, ka jaunajai koalīcijai pievienoties tiks aicināta arī poļu minoritāti pārstāvošā partija “Poļu vēlēšanu akcija”, kas ieguvusi astoņus mandātus un pirmo reizi būs pārstāvēta parlamentā. “Poļu vēlēšanu akcijas” līderis Valdemārs Tomaševskis solīja, ka viņa partija koalīcijas sarunu laikā politiskā līmenī neizvirzīs jautājumu par Lietuvā dzīvojošo cittautiešu vārdu rakstību, izmantojot lietuviešu valodā neesošas rakstzīmes.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite pavēstījusi, ka neatbalstīs Darba partijas iesaistīšanu jaunās valdības veidošanā, jo pret šo partiju un tās līderi Viktoru Uspaskihu turpinās tiesas prāva partijas “melnās grāmatvedības” lietā, turklāt tā tiek turēta aizdomās par nopietniem vēlēšanu kārtības pārkāpumiem.

Butkevičs, kas tiek uzskatīts par ticamāko premjera amata kandidātu, pieļāvis iespēju, ka viņa partija tomēr varētu veidot valdību ar Darba partiju, bet bez tās biedriem, kuri patlaban tiek tiesāti. Butkevičs apliecināja, ka nekādā gadījumā nepiekritīs, ka ministru amatiem jaunajā koalīcijā tiek virzīts Darba partijas līderis Viktors Uspaskihs un parlamenta deputāts no šīs partijas Vītauts Gapšis, kas abi ir apsūdzēti partijas dubultās grāmatvedības veidošanā.

Butkevičs iepriekš izteicies, ka sociāldemokrāti, neraugoties uz sadarbības vienošanos, atbalstīs tiesiskās neaizskaramības atcelšanu Uspaskiham un citiem no Darba partijas ievēlētajiem deputātiem, kam izvirzītas apsūdzības “melnās grāmatvedības” lietā.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite varētu atkārtoti vērsties Konstitucionālajā tiesā saistībā ar iespējamajiem pārkāpumiem parlamenta vēlēšanu otrās kārtas norisē, paziņojis viņas padomnieks Mindaugs Linge. Grībauskaite jau vērsās Konstitucionālajā tiesā saistībā ar iespējamu vēlēšanu procesuālās kārtības pārkāpumu Seima vēlēšanu pirmajā kārtā. Lietuvas Centrālā vēlēšanu komisija anulēja pirmās kārtas vēlēšanu rezultātus vienā vēlēšanu apgabalā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+