×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
13. decembris, 2017
Drukāt

Līgatnes novadā plāno reorganizēt vidusskolu (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Līgatnes novada domes deputāti pieņēmuši lēmumu izveidot konkurētspējīgu un mūsdienīgu Līgatnes novada izglītības sistēmu, kur starp citiem uzdevumiem plānota Līgatnes novada vidusskolas reorganizācija, informē Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins.

Reorganizācijas pamatā ir Līgatnes novada domes apvienoto komiteju deputātu 21. novembrī apstiprinātā “Līgatnes novada izglītības sistēmas attīstības koncepcija”, ko izstrādājusi Līgatnes novada domes izveidotā “Izglītības reformas darba grupa”, pieaicinot autoritatīvus izglītības jomas speciālistus.

“Mūsu mērķis ir izveidot izglītības sistēmu, kuras centrā ir audzēknis – personība, ar viņa individuālajām spējām un prasmēm. Nodrošinot, lai vismaz 75% novada bērnu izvēlētos pamatizglītības apguvi mūsdienīgā un drošā skolā tuvu mājām – Līgatnes novadā,” skaidro A.Šteins.

Veidos Līgatnes vidusskolu un Augšlīgatnes sākumskolu

Izglītības sistēmas reforma paredzēta, reorganizējot Līgatnes novada vidusskolu un izveidojot mūsdienīgiem standartiem atbilstošas skolas Līgatnē un Augšlīgatnē. Būtisks posms veiksmīgas reformas realizācijā būs izveidota Izglītības padome, kurā darbosies visu Līgatnes izglītības iestāžu pārstāvji, piesaistot jomas ekspertus. Kā arī izstrādāts vienots izglītības sistēmas vērtību kodekss, kas būs saistošs visiem novada izglītības sistēmā strādājošajiem.

Reorganizācijas rezultātā darbību izbeigs Līgatnes novada vidusskola, kas šobrīd apvieno skolas Līgatnē un Augšlīgatnē. Tās vietā tiks izveidotas divas jaunas skolas – Līgatnes vidusskola (Līgatnē) un Augšlīgatnes sākumskola (Augšlīgatnē). Jaunās skolas darbu sāks jau 2018. gada 1. septembrī.

“Šodien esam situācijā, kad mums jāizvēlas – pieļaut, ka aptuveni pēc 5 gadiem Līgatnē ir skolu ēkas, kurās vairs neskan bērnu smiekli un netiek ieslēgta gaisma, jo visi bērni un viņu vecāki izvēlējušies mācīties citur, nevis tāpēc, ka nevēlas mācīties Līgatnē, bet tāpēc, ka mēs neko neesam darījuši, lai viņi gribētu mācīties šeit,” saka A.Šteins.

Gandrīz 60% bērnu mācās citur

Lēmums par Līgatnes novada izglītības sistēmas reformu pieņemts, ņemot vērā faktu, ka laikā no 2009. gada līdz 2017. gadam Līgatnes novada vidusskolā audzēkņu skaits būtiski samazinājies. Ja 2009. gadā novada vidusskolā mācījās 242 audzēkņi, tad 2017. gadā vairs tikai 171.

Šobrīd Līgatnes novadā reģistrēts 551 bērns, no kuriem 404 ir skolas vecumā. No šiem bērniem 42% mācās Līgatnes novadā, savukārt 58% citās vispārizglītojošās un profesionālajās skolās vai ārzemēs.

Gandrīz 60% bērnu dodas mācīties ārpus Līgatnes, pārsvarā izvēloties netālu esošās mācību iestādes Siguldā. Galvenā vecāku argumentācija, izvēloties saviem bērniem mācību iestādi citā pilsētā, ir zemā izglītības kvalitāte Līgatnes novada vidusskolā.

Lēmums pieņemts arī pamatojoties uz mūžizglītības un kultūras institūta “VITAE” veikto Līgatnes novada vidusskolas mācību kvalitātes novērtējumu, kuru veikuši valstī atzīti izglītības eksperti.

“Jāatzīst, ka šī brīža izglītības sistēma Līgatnē nav mūsdienīga un tai ir nepieciešamas pārmaiņas. Mūsu mērķis izveidot Līgatnes novadā tādu izglītības sistēmu, kas spēj nodrošināt konkurētspējīgu izglītību. Un to mēs spēsim izdarīt, piesaistot mācībspēkus, kas nebaidās realizēt kardinālas pārmaiņas, izmantojot un ieviešot mūsdienīgus mācību procesus,” sola A.Šteins. Viņš ir pārliecināts Līgatnē ir iespējams izveidot skolu, kas kļūst par Latvijas izglītības etalonu. Skolu, kurā bērni mācās nevis tāpēc, ka vajag, bet tāpēc, ka viņi grib mācīties tieši šeit.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ārprāts,kas notiek apkārt. Vai tiešām Šteina kungs ķeras pie pēdējā salmiņa lai saglabātu skolas Līgatnē??? Varbūt vajadzētu padomāt no otras puses,kāpēc samazinās skolnieku skaits, reāli darba vietu pilsētā vairs nav, vecāki spiesti braukt uz blakus novadiem, līdz ar to bērni arī iet līdzi.
    Vajadzētu padomāt,kā atjaunot Līgatnes papīrfabriku, būs strādniekiem darbs, dzīvos vairāk ģimenes un būs vairāk skolnieki. DARBA VIETAS JARADA, NEVIS SKOLA VAINĪGA.

    • Itkā jau taisnība ,būs fabrika ,būs darba vietas ,būs bērni ,būs skola ,taču ne jau pašvaldība var radīt darba vietas ,pašvaldība var pāris sētniekus vairāk noalgot ,privātam kapitālam jādarbojas ,ja privātie nekādu perspektīvu papīrfabrikas atjaunošanā nesaskata ,tad Šteins neko tur nevar darīt. Piemērs jau ir LM ,ko Sesks var izdarīt lai LM atdzīvotos ,neko, nu varbūt ceļa segumu uz ostu palabot ,tāpat Šteins ko ar fabriku darīt ,neko.Vienīgi skolā jaunus ,radošus skolotājus darbā pieņemt ,faktiski tas jādara skolas direktoram ,un tad varbūt ne no Līgatnes uz Siguldu brauks mācīties ,bet no Siguldas uz Līgatni. Tāda jau bija tā reformas jēga :Nauda seko skolēnam”. Laba skola -visi brauc tajā mācīties ,vāja skola ,vietējie brauc citur mācīties.

  2. DRĪZ LASĪSIM PAR PARAKSTU VĀKŠANU ,PIKETIEM UN VISĀDA VEIDU VECĀKU PROTESTIEM ,ja tajā vidusskolā zema kvalitāte ,tad pašvaldībai jāmaina direktors, skolotāju kvalitāte jāpēta ,iespējams pat kādus vajaga atbrīvot vai samazināt slodzi ,lai mainītu kadrus ,varbūt vajaga kādu dzīvokļu māju būvēt ,veselības apdrošināsanu skolotājiem ,varbūt pat piemaksāt pie algām. Konkurence lai darbojas ,būs skolotājiem dažādi bonusi ,strādāt skolā vēlēsies jauni talantīgi skolotāji ,tad arī var izvēlēties labākos kadrus . Vēl jau ir arī pašu skolēnu kvalitāte ,ja lielākā daļa uzņēmīgo iedzīvotāju Rīgā vai ārzemēs ,palikuši tikai neuzņēmīgākie un sociāli nelabvēlīgākie ,tad viņu bērni arī nekādu vēlmi izglītoties neizrāda un lai cik talantīgi būtu skolotāji nekādu kvalitāti nesasniegs. Līgumus slēgt ar pedagoģijas studentiem ,stipendijas maksāt ,pēc studijām nodrošināt normālus sadzīves apstākļus un tā nodrošināt skolu ar jauniem labiem skolotājiem ,tas lūk būtu pašvaldības devums ,ne konstatēt slikta kvalitāte un skolu slēdzam. Paši saprotiet ,ja reforma mainīs visu izglītības saturu un mācīšanas veidu ,ne to spēs izdarīt pensionāri vai pirmspensijas vecuma skolotāji ,jaunas asinis vajadzēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+