×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. decembris, 2012
Drukāt

Lokanās gaismas svētku noskaņai

ziemsvetkpils2

Vēl nesen neona gaismas ķermeņu ierobežotās iespējas un lielās cenas apcirpa svētku apgaismojuma fantāzijas spārnus, liekot samierināties ar pieticīgiem risinājumiem.

 

Tagad jaunas paaudzes drošie, energoefektīvie un elastīgie apgaismojuma materiāli ļauj ne tikai profesionāliem māksliniekiem, bet arī katram saimniekam realizēt visdrosmīgākās idejas mājas un pagalma izrotāšanā ar krāšņiem svētku dekoriem.

 

Dažādu daudzkrāsainu figūru veidošanai vispiemērotākās ir gaismas virves. Tā sauc no elastīga polimēra materiāla (PVC) izgatavotu caurspīdīgu cauruli, kuras iekšpusē novietotais LED vads izstaro gaismu, kas attāli atgādina neonu. Atšķirībā no tradicionālā neona apgaismojuma šim elastīgajam variantam nepieciešams tikai 12 V spriegums, ko nodrošina speciāls barotājs. LED gaismas ir vēsas, izdala maz siltuma, tādēļ šīs caurules gandrīz nesakarst, turklāt darbojas pietiekami lielā temperatūras diapazonā gan salā, gan atkusnī. Ražotāji tām ideālos apstākļos prognozē līdz 100 000 darba stundām.Tās ir viegli instalēt un zemā sprieguma dēļ droši lietot.

Gaismas virvei piemīt visas LED labās īpašības, galvenais, tā ir energoefektīva – atkarībā no komplektācijas vidēji patērē 7 W /m. Elastīgais neons nopērkams dažādās krāsās: salti balta, vēsi balta, dzeltena, sarkana, oranža, zila un zaļa. Dārgāki ir daudzkrāsainie RGB gaismas kabeļi. No parastajiem tie atšķiras ar to, ka caurulēs ir ievietotas daudzkrāsainas LED diodes un dažādās gaismas rotaļas ieprogrammē ar ierīci, kuru sauc par kontrolieri. Jāatceras, ka tā ir jāiegādājas atsevišķi. Gaismas virvju garums praktiski nav ierobežots, tās tirdzniecībā nonāk arī 100 metru ruļļos. Piedevām tās var savienot.

Vienkāršākais veids, kā svētkos izrotāt māju, ir piestiprināt gaismas virvi gar fasādes malām. To dara ar speciāliem savilcējiem, penāļiem vai skavām. Caurules pietiekamais garums ļauj darbu sākt vienā galā un, stiprinot to gar sienu, jumtu, zelmini, nobeigt otrā. Logu ierāmējumam to var nogriezt atsevišķi.

Tievākās gaismas virves ir tikai 11 mm diametrā, tāpēc iespējams tās diezgan precīzi aplocīt ap jebkuru kontūru un izveidot pat sarežģītus zīmējumus Ziemassvētku noskaņai vai Jaungada karnevālam. Šim nolūkam vajadzīgs karkass, pie kura piestiprināt gaismas cauruli. Par karkasu var noderēt izlocīta stieple, saskrūvēts metāls vai koks, no jebkura materiāla izzāģēta plāksne. Tiesa, lai labāk pie dekoratīvas kompozīcijas varētu piemontēt gaismas cauruli, nepieciešamas arī daudzas palīgierīces, piemēram, savilces, stiprinājumi, gala nosedzes, savienotāji, savienojumu izolācija un, protams, barošanas vads.

– Vislabāk ir uzskicēt konstrukciju un zīmējumā ielikt arī izmērus. Ar skici tad atliek doties pie pārdevēja konsultanta, kurš palīdzēs nokomplektēt visu nepieciešamo un sagriezt arī vajadzīgās krāsas gaismas auklas, – iesaka www.cenuklubs.lv Ziemassvētku preču iepirkšanas daļas vadītājs Kalvis Bernauts.

Starp citu, interjeru noformēšanai jau sen plaši izmanto plakanās LED dekoratīvās lentes, kuras iezīmē mēbeļu un konstrukciju kontūras. Pēdējā laikā parādījušās arī ārtelpām piemērotas, kuras ir masīvākas un izturīgākas, tāpēc arī noder šādiem dekoriem.

– Krāsainās LED lentes atkarībā no jaudas (4,2 – 14,4 W/) metrā maksā Ls 4,25 – 10,80. Daudzkrāsainās RGB lentes (7,2W) ar maināmo apgaismojumu – Ls 14,40 metrā. Lai izgatavotu LED gaismas ķermeni, atliek to izgriezt, piemēram, no bieza finiera, nokrāsot un tad gar ārējām un iekšējām kontūrām ar mitrumizturīgu līmi pielīmēt gaismas lentes – krāsaini svētki garantēti! Vēl efektīgāk sanāk, ja figūras veidošanai izmanto lentes biezumam atbilstošu organiskā stikla plāksni, – kārdina veikala “Plaza Gaismas nams” pārdevēja – konsultante Ilona Sirova.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+