×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. jūnijs, 2012
Drukāt

Londonas autobusu šoferi draud ar streiku Olimpiādes laikā

londonbus2

Tūkstošiem Londonas sabiedrisko autobusu šoferi ir gatavi streikot, ja Londonas Olimpiādes laikā nesaņems papildu piemaksas.

Autobusu šoferu savienība jau iepriekš bija izteikusi brīdinājumu, ka varētu rīkot dažādas protesta akcijas gan pirms olimpiskajām spēlēm, gan to laikā. Lielbritānijas lielākā autobusu šoferu savienība pārstāv apmēram 20 000 Londonas autobusu vadītāju, no kuriem 8000 piedalījās balsojumā par iespējamajām protesta akcijām.

Savienība pieprasa papildu 500 mārciņas (435 latus) katram darbiniekam 21 autobusa apkalpes kompānijā, kas strādās olimpisko spēļu laikā. Ir aprēķināts, ka sarkano autobusu pakalpojumi tiks izmantoti vismaz par 800 000 reižu vairāk nekā parasti. Savienības pārstāvji norādījuši, ka vēlas, lai Londonas olimpiskās spēles izdotos, bet viņu pacietība ir izsīkusi.

Londonas Transporta pārvalde uzsver, ka balsojumā par streika nepieciešamību Olimpiādes laikā nav piedalījušies 70 procenti Londonas autobusu šoferu, kas, iespējams, noticis tāpēc, ka olimpiskās spēles neietekmē visas autobusu apkalpes kompānijas.

Kāda transporta pārvaldes amatpersona streiku nosaukusi par nevajadzīgu un uzskata, ka savienība olimpiskās spēles izmanto savtīgos nolūkos.

Paredzams, ka Olimpiādes laikā Londonu apmeklēs 10 500 sportistu, 9000 amatpersonu, 20 000 žurnālistu un miljoniem skatītāju.

Londonas olimpiskās spēles norisināsies no 27.jūlija līdz 12.augustam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+