×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

LOV 2013. gada sezonas vasaras sporta veidu pamatsastāvā iekļauj 38 sportistus

Latvijas Olimpiskā vienība (LOV) trešdien pēc dalībnieku sapulces nosauca 2013. gada sezonas sastāvu vasaras sporta veidos, pamatsastāvā iekļaujot 38 sportistus, aģentūru BNS informēja LOV sporta speciāliste Marita Vilciņa.

Visvairāk pārstāvju LOV pamatsastāvā būs vieglatlētikai, jo tajā iekļauti 11 vieglatlēti, bet BMX būs pārstāvēta ar sešiem sportistiem – arī divkārtējo olimpisko čempionu Māri Štrombergu. Pamatsastāvā būs arī četri pludmales volejbolisti, pa trijiem airētājiem, cīņas sporta veidu pārstāvjiem un modernās pieccīņas sportistiem. Kopumā pamatsastāvā iekļauti 11 sporta veidu pārstāvji.

Jaunatnes sastāvā iekļauti 20 sportistu, bet desmit sporta veidu federācijas varēs nosaukt vēl pa vienam savam pārstāvim, kuri arī tiks uzņemti LOV jaunatnes sastāvā. Šāda iespēja radusies sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) un piedāvāta vasaras sporta veidu federācijām, kuru sportisti nav iekļuvuši LOV sastāvos. LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis uzsvēra, ka tas ir labs sākums, paplašinot un stiprinot sadarbību ar sporta veidu federācijām.

LOV mainījusi sastāvā esošo sportistu sadalījumu, jo vairs nebūs A, B un C sastāvi kā līdz šim, bet gan “pamatsastāvs”, “jaunatnes sastāvs” un “rezerves sastāvs”. LOV dalībnieki arī pieņēma sportistu atlases kritērijus individuālajos vasaras sporta veidos olimpiskajās disciplīnās olimpiskajam ciklam no 2013. līdz 2016. gadam, kas noslēgsies ar olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro.

Jaunie kritēriji paredz, ka LOV pamatsastāvā varēs iekļūt sportisti, kuri olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos ieņems 1. līdz 16. vietu, bet Eiropas čempionātos ieņems 1. līdz 12. vietu. Cīņas sporta veidos – boksā, cīņā, džudo un taekvondo, kritērijs pasaules un Eiropas čempionātos būs izpildīts, ja sportists ir uzvarējis divas cīņas vai pārvarējis divas kārtas. Pamatsastāvā iekļūs arī sportisti, kuri Pasaules kausu (PK) kopvērtējumos, vai pasaules rangā sezonas beigās ierindosies labāko desmitniekā, bet atsevišķos PK posmos būs labāko trijniekā. Pamatsastāvā iekļūs arī sportisti, kuri pasaules un Eiropas čempionātos līdz 23 gadu vecumam (U-23) tiks labāko trijniekā.

Savukārt “jaunatnes” sastāvā iekļūs sportisti, kuri pasaules un Eiropas U-23 čempionātos būs no 4. līdz 6. vietai, pasaules un Eiropas čempionātos junioriem un jauniešiem vecumā no 16 līdz 18 gadiem ieņems 1. līdz 6. vietu, Pasaules jaunatnes olimpiādē tiks sešiniekā, bet Eiropas jaunatnes olimpiādē iekļūs trijniekā.

Papildus izveidotajā rezerves sastāvā tika piešķirtas 18 vietas attiecīgo vasaras sporta veidu federācijām, kuras pēc saviem kritērijiem nosauks iekļaujamos sportistus. Rezerves sastāvā vietas federācijām sadalītas, ņemot vērā sporta veidu pārstāvniecību un atlētu skaitu Londonas olimpiskajās spēlēm.

Sportistu līdzfinansējuma apmērs un kārtība tiks noteikti individuāli pēc mācību–treniņu darba tāmju, sacensību kalendāra un treniņu plānu iesniegšanas, līdzko būs zināms LOV 2013. gada budžets. Pēc tam tiks noslēgti līgumi ar attiecīgo sporta veidu federācijām, lai no 2013. gada janvāra varētu sākt finansēt sportistu gatavošanos sacensību sezonai.

LOV sastāvs 2013. gadam vasaras olimpiskajos sporta veidos:

* “Pamatsastāvs” (38 sportisti)

airēšana – Elza Gulbe, Krišs Kalniņš, Gints Zunde

cīņa – Anastasija Grigorjeva, Armands Zvirbulis, Kristīne Odriņa-Urbova

džudo – Konstantīns Ovčiņņikovs, Jevgeņijs Borodavko

modernā pieccīņa – Jeļena Rubļevska, Deniss Čerkovskis, Pāvels Švecovs

pludmales volejbols – Mārtiņš Pļaviņš, Jānis Šmēdiņš, Aleksandrs Samoilovs, Ruslans Sorokins

BMX riteņbraukšana – Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Rihards Veide, Toms Mankus, Sandra Aleksejeva, Kristers Lejiņš

šosejas riteņbraukšana – Andžs Flaksis

smaiļošana – Krists Straume, Aleksejs Rumjancevs

svarcelšana – Artūrs Plēsnieks

vieglatlētika – Ineta Radeviča, Laura Ikauniece, Aiga Grabuste, Madara Palameika, Vadims Vasiļevskis, Dmitrijs Jurkevičs, Poļina Jeļizarova, Sinta Ozoliņa-Kovala, Ronalds Arājs, Jānis Leitis, Līna Mūze

vingrošana – Valērija Grišāne, Vitālijs Kardašovs

* “Jaunatnes sastāvs” (20 sportistu)

airēšana – Klāvs Reitmanis, Igo Jānis Niedzviedzis, Jānis Balčūns, Mārcis Mārtiņš Putniņš

cīņa – Alberts Jurčenko, Vladislavs Ļebedevs

džudo – Artūrs Ņikiforenko

modernā pieccīņa – Olga Šišlova

paukošana – Renārs Blūmentāls, Lūkass Teteris, Vitālijs Kuceba

peldēšana – Antons Voitovs

pludmales volejbols – Rūta Treija, Anete Briņķe

BMX riteņbraukšana – Kristens Krīgers

kanoe – Arvis Iļjins

svarcelšana – Rebeka Koha, Ritvars Suharevs

teniss – Jeļena Ostapenko

vieglatlētika – Intars Išejevs

Badmintons, bokss, burāšana, galda teniss, golfs, jātnieku sports, loka šaušana, šaušana, taekvondo, triatlons – pa vienai vietai (nosauc attiecīgā sporta veida federācija)

* “Rezerves sastāvs” (sportistus nosauc attiecīgā sporta veida federācija)

Vieglatlētika – 4 vietas

BMX riteņbraukšana – 2 vietas

pludmales volejbols – 2 vietas

Cīņa, džudo, smaiļošana, šosejas riteņbraukšana, vingrošana, modernā pieccīņa, šaušana, galda teniss, svarcelšana, peldēšana – pa vienai vietai

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+