Apbrīno

Mārcis Auziņš publicē “Nirvanas” dziesmas “Smells like teen spirit” versiju akustiskajai ģitārai 0

Foto – Lauris Vīksne

Pirms viena no pēdējiem soloprogrammas “Viens” koncertiem, kas šovakar izskanēs Mūzikas namā “Daile”, ģitārists Mārcis Auziņš publicējis leģendārās grupas “Nirvana” dziesmas “Smells like teen spirit” versiju ģitārai. Ģitārists bieži teicis, ka viņa soloprogramma “Viens” ir nepārtrauktā attīstībā, tā mainās, Rudens koncertu sērijā tajā ienākusi arī 90-to gadu mūzika.

“Uz to mani iedvesmoja Jāņa Joņeva grāmata “Jelgava ’94″, ko izlasīju šovasar. Neticēsiet, bet arī Madonā metālisti cīnījās ar reperiem un reiveriem, man bija ādas bikses un gari mati, Madonā par gariem matiem tolaik varēja ‘dabūt pa galvu’, es arī tikai tagad esmu saņēmies atkal tos atlaist nedaudz garākus,” smejoties saka ģitārists Mārcis Auziņš.

Ģitārists Mārcis Auziņš soloprogrammas “Viens” koncerttūri noslēgs Liepājā 7.decembrī ar diviem koncertiem koncertzālē “Lielais Dzintars”. Abos koncertos kopā ar Mārci Auziņu uz skatuves kāps arī divi jauni ģitārspēles talanti no Liepājas Pop/Rok skolas, “Ģitāristu Duo” jeb Tomass Mažrims (10 gadi) un Daņils Titovs (11 gadi), abi ir vēl ļoti jauni, taču jau prasmīgi pārvalda savu instrumentu.

“Es viņu vecumā tik labi ģitāru vēl nespēlēju, patiesībā, viņu vecumā es vēl vispār nespēlēju. Šos jaunos talantus pirmo reizi dzirdēju būdams žūrijā kādā konkursā. Viņos ir muzikāla degsme un tāds neviltots prieks par muzicēšanu, ka man uzreiz bija skaidrs – gribētu ar šiem puikām kādreiz kopā uzstāties, viņi man lika atcerēties manus pirmos soļus ģitārspēlē, tāpēc man liels prieks, ka varēsim uzstāties kopā un ka es šādi varu viņus atbalstīt,” par Liepājas koncertu īpašajiem viesiem saka Mārcis Auziņš.

Mārča Auziņa soloprogramma “Viens” pavasara un rudens sēriju koncertos izskanējusi jau 16 pilsētās visā Latvijā. Tā sekoja debijas albumam “Viens”, kas iznāca pagājušā gada rudenī un tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” kategorijā “Labākais instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums”. Soloprogrammā “Viens” iekļautas gan Maestro Raimonda Paula kompozīcijas, gan citu latviešu komponistu darbi, gan pasaules hītu aranžijas, džeza standartu aranžijas un paša Mārča Auziņa kompozīcijas.

“Esmu gandarīts par lielo izpārdoto koncertu skaitu visā Latvijā, tajos gūtā enerģija dod spēku un iedvesmu bagātināt un attīstīt soloprogrammu ar jauniem muzikāliem stāstiem un darboties jau pie otrā solo albuma. Esmu pateicīgs katram trakajam (pozitīvā nozīmē), kurš atrod laiku nākt uz ģitārista solo koncertu,” saka Mārcis.

LA.lv