×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

Mariss Jansons saņems mūzikas pasaules “Nobela prēmiju”

LETA/AFPLETA/AFP

Pasaulslavenais latviešu diriģents Mariss Jansons otrdien Minhenē tiks apbalvots ar Ernsta fon Sīmensa balvu, kas tiek dēvēta par mūzikas pasaules Nobela prēmiju, vēsta Nīderlandes radio.

Ernsta fon Sīmensa Mūzikas fonda, kas šogad svin 40.jubileju, piešķirto 250 000 eiro (aptuveni 175 000 latu) vērto prēmiju Jansonam svinīgā ceremonijā Minhenē pasniegs Bavārijas Tēlotājmākslas akadēmijas prezidents.

Ceremonijā koncertu sniegs Jansona vadītais Bavārijas Radio simfoniskais orķestris.

Mariss Jansons “nekad nav atteicies no sava godīguma un vienmēr pieturējies pie pamatvērtībām ar dziļi cilvēcisku pieeju mākslai,” norādīja Ernsta fon Sīmensa Mūzikas fonda valdes priekšsēdētājs Tomass Angjans.

“Viņš vienmēr ļauj mūzikā izcelties šai dziļajai cilvēcīgajai attieksmei, ļaujot to uztvert visiem klausītājiem, kā arī viņa muzikantiem. Tas ir viens no nedaudzajiem iemesliem, kāpēc viņš ir apbrīnots un mīlēts,” sacīja Angjans.

Pats slavenais diriģents sacīja, ka ir ļoti pagodināts par piešķirto apbalvojumu.

“Ņemot vērā iepriekšējos balvas saņēmējus, es gandrīz vai esmu sakautrējies, ka esmu iekļauts sarakstā. Šis apbalvojums ir liela atzinība manam darbam un man liels pagodinājums. Šo balvu es arī izjūtu kā tālāku motivāciju,” sacīja Jansons.

Ernsta fon Sīmensa prēmija katru gadu godina kādu komponistu, muzikantu vai muzikologu, paužot atzinību par viņa izcilo ieguldījumu savā profesijā.

Iepriekšējo balvas saņēmēju vidū ir britu komponists, diriģents un pianists Bendžamins Britens, čellists Mstislavs Rostopovičs, austriešu diriģents Herberts fon Karajans, amerikāņu komponists, diriģents un pianists Leonards Bernšteins, izraēliešu pianists un diriģents Daniels Barenboiums un vācu vijolniece Anna Sofija Mutere.

Ernsta fon Sīmensa fonds šogad apbalvos arī trīs komponistus – šveicieti Davidu Filipu Hefti, kanādieti Semiju Musu un serbu Marko Nikodijeviču -, kas katrs saņems 35 000 eiro (24 500 latu) prēmiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+