×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. decembris, 2013
Drukāt

Martas Ritovas pārvērtības un koncerts “Palladium’’

Marta Ritova - bijusī grupas "Kaķis maisā" dalībniece, tagad soloizpildītāja.Marta Ritova - bijusī grupas "Kaķis maisā" dalībniece, tagad soloizpildītāja.

Pirmdien, 16.decembrī, dziedātājas un dziesmu autores Martas Ritovas dzimšanas dienā koncertzālē „Palladium’’ notiks koncerts, kurā tiks prezentēts novembrī iznākušais mūziķes albums „Mainiet vārdus”.

Līdz šim lielāko publicitāti Martai sagādājusi dalība Eirovīzijas nacionālajā atlasē 2012.gadā, kad viņa ar savu dziesmu „I am who I am” ieguva 3.vietu. Arī šī dziesma iekļauta jaunajā albumā.

Koncertā Marta spēlēs klavieres, viņu pavadīs stīgu kvartets, kā arī instrumentālā grupa ar elektronisku pieskaņu.
„Koncerts būs kā atskats uz mani – Martu pie klavierēm, to Martu, kas aizsākās pirms aptuveni četriem gadiem,” izteikusies pati māksliniece. Agrāk viņa bijusi pavisam citāda- trakulīgāka.

Kāds tad bija aizsākums? 2009.gadā tika dibināta poproka grupa “Kaķis maisā”, kurā Marta ne vien bija soliste un dziesmu autore, bet nereti pārsteigusi auditoriju pat pie bungām vai dziedot ar kaķa ausīm. Skanējums tolaik bija vairāk roķīgs. Piedalījušies vairākos konkursos un festviālos, tostarp “Fonofest”, C!Q! Tivus 2011 un citos. Tiesa, jau tad izpildītas arī liriskas dziesmas, tostarp tautasdziesmas „Tumša nakte” apdare, ar kuru grupai izdevās uzvarēt LTV konkursā „Troksnis 2’’.

Interesanti, ka šī dziesma „Tumša nakte” pērn tika iekļauta mini albumā kopā ar vēl 5 Martas dziesmām, ko izvēlējās iestudēt horeogrāfe Līga Liberte izrādē „Mēs esam ceļotāji”. Libertes dejas teātra grupa būs skatāma arī uz „Palladium” skatuves pirmdien.

Jaunajā albumā arī vien viena interpretācija par tautasdziesmas tēmu – „Aijā, Ancīt, aijā”, ko viņa jau izpildīja 2011.gadā, kad piedalījās televīzijas šovā „Okartes” skatuve, pārstāvot grupu „Zvaigžņu zagļi”. Viens no „Zvaigžņu zagļu” dalībniekiem tolaik bija Gints Cālītis, kurš pirmdien iesildīs Martas koncertu grupas „Linga” sastāvā. Droši vien kopā ar Gintu tiks izpildīta arī Martas dziesma „Prayer’’, kas arī ir no „Zvaigžņu zagļu” repertuāra.

Koncertā viesosies vēl Ivo Grīsniņš- Grīslis, ar kuru Marta pirmoreiz sadziedājās, piedaloties „OKartes skatuves” otrās sezonas šovā, izpildot ar viņu dziesmu „Cik zemu kritīs”. Nesen abi iedziedājuši duetu „Tu neļauj’’, kas iekļauta albumā, un šī Martas dziesma šogad ir iekļuvusi starp 25 dziesmām, kas sacenšas par uzvaru Latvijas Radio 2 „Muzikālajā bankā”.

Albuma „Mainiet vārdus” izdevējs Guntars Račs no „MicRec” ir pārliecināts, ka Martas albums varētu kļūt par vienu no gada pieprasītākajiem jauno latviešu mākslinieku veikumiem, jo viņa ir viena no retajām jaunajām izpildītājām, kura pati raksta savas dziesmas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+