Kokteilis
Stilo

Kāda māte, tāda meita! Kristīne Vīksne tērpj ģimenes vienotā stilā 0

Foto – Lauris Vīksne

Meitenes jau kopš mazotnes cītīgi vēro, kā mamma ģērbjas, kādu matu sakārtojumu un smaržas izvēlas. Daudzas bērnībā ir grozījušās pie spoguļa, tērpušās mammas kleitās un augstpapēžu kurpēs. Bet, kad meitas pieaug, mammas rūpīgāk apdomā savu ģērbšanās stilu. Starp citu, rūpes par ārējo veidolu satuvina mātes un meitas.

Latvietes – prasmīgas rokdarbnieces

Ideju par saskaņotu apģērbu mātei un meitai, kā arī tēvam un dēlam SIA “Luteklītis” īpašniece Kristīne Vīksne loloja jau sen. Šādi komplekti ir populāri daudzviet ārvalstīs, it īpaši Amerikā un Anglijā. – Puikas grib identificēties ar tēvu, meitenes – ar māti, – teikto pamato Kristīne. – Ģimene vienota stila apģērbu bieži vien izvēlas, kad vecāki ar bērniem dodas uz svinīgiem pasākumiem vai atvasītēm ir jubileja, vai arī ģimenei ir fotosesija.

Līdz šim Latvijā tamlīdzīgus apģērbu komplektus varēja iegādāties interneta vietnē Facebook, taču tad nav iespējams nolūkoto kleitiņu vai svārciņus ne uzlaikot, ne novērtēt, kāda ir auduma kvalitāte. Kristīne par iepirkšanos internetā saka: tas ir tikpat liels nezināmais kā kaķis maisā – viss var būt kārtībā, bet var arī piedzīvot vilšanos. Tāpēc viņa apģērbu sev un arī abām meitām iegādājas nevis internetveikalos, bet klātienē.

Lai īstenotu ieceri par nelielu veikaliņu, kurā tirgotu apģērbu komplektus ģimenēm, Kristīne vispirms uzrunāja vairākas šuvējas, kuras savus darinājumus piedāvā interneta vidē, un jūlijā veikaliņš Tallinas ielā jau vēra durvis apmeklētājiem. – Varu apgalvot, ka latvietes ir ļoti talantīgas rokdarbnieces, prot gan meistarīgi šūt, gan adīt un tamborēt, turklāt strādā ar izdomu un rūpīgi.

Tagad Kristīne meklē šuvēju, kura pastāvīgi sadarbotos ar viņu. Tad būtu daudz plašākas iespējas radīt apģērbu, kādu to savā iztēlē uzbūrusi kliente, arī izmantot audumu, ko māmiņa sev un bērnam jau nopirkusi.

Galerijas nosaukums

Primārais – stils

Kad vaicāju Kristīnei, vai, izvēloties preci veikaliņam, vairāk uzmanības pievērš tērpa stilam vai materiālam, viņa nedomājot atbild – modelim! – Es tā rīkojos arī tad, kad pērku apģērbu sev un meitām, turklāt ne tikai es. Kopš esam atvērti, pieprasītākā prece veikaliņā ir kleitas mātei un meitai ar trīs krāsu salikumu, kas šūtas no… poliestera. Pircējas pirmām kārtām piesaista tērpa modelis, materiāls ir sekundārs.

Vēl Kristīne stāsta, ka pircējām patīk romantiskais stils un tērpa oriģinalitāte, arī garas kleitas, mežģīnes, volāni, dabiski materiāli. Patlaban modē ir samts un mežģīnes, plāni vilnas audumi, atšķirīgu faktūru audumu apvienošana, auduma kombinēšana ar adījumiem, no rupjas vilnas adītas jakas un pat mēteļi.

Bet kādi riski pastāv, veidojot apģērba komplektu mātei un meitai? – Sievietes tērps nedrīkst būt bērnišķīgs. Ietērpta meiteņu kleitiņā, viņa izskatīsies smieklīgi. Darinot apģērba komplektu pieaugušajam un bērnam, jāprot atrast vidusceļu. Māmiņai jāšuj sievišķīgs, pieaugušam cilvēkam domāts apģērbs, savukārt meitai – viņas vecumam atbilstošs.

Ja abām šuj svārkus, meitenei tie būs kupli, bet mammai – šauri, gurniem pieguļoši zīmuļsvārki.

Bargas, bet taisnīgas kritiķes

Apģērbs ir viens no personības izpausmes veidiem. Tas ir kā vizītkarte, jo cilvēki pirmo iespaidu par mums veido pēc mūsu ārējā izskata. Gribam vai ne, bet tā ir.

Izrādās, mamma rūpīgāk pārdomā savu ģērbšanās stilu, ja audzina meitu. Tāpēc vajag paslavēt par veiksmīgu izvēli un nebaidīties pakritizēt, ja tā nav bijusi veiksmīga. Māte un meita var uzticēties viena otras viedoklim, jo tas, kaut vai reizēm nesaudzīgs, tomēr būs maksimāli godīgs.

Saistītie raksti

Kristīnes ģimenē aug divas meitas – trīspadsmitgadīgā Paula un piecgadīgā Patrīcija. Vai viņas visas trīs izvēlas apģērbu vienotā stilā? – Cenšamies. Meitām patīk līdzīgi ģērbties – lielā meita bieži man jautā, ko vilkšu mugurā māsai. Ja es sabiedrībā eju ar šo mātes un meitas apģērba komplekta koncepciju, arī pašai tas jāievēro, – uzskata Kristīne.

Nedēļas nogalē ģimenei bija jādodas uz kāzām. Kristīne nosmej – lai vīram nevajadzētu lauzīt galvu, kā pieskaņot apģērbu sievas un meitu svētku tērpiem, viņas pieskaņojas tētim. Lauris vilkšot tumši zilu uzvalku, un arī viņām būšot zili tērpi.

LA.lv