×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. februāris, 2012
Drukāt

Mazās invalīdu pensijas (1)

Vai invalīdiem pārrēķinās pensijas? Tās ir ļoti mazas, par tādu naudu nevar izdzīvot. Esmu 3. grupas invalīde, vīrs ir 2. grupas invalīds. 
Zaiga Saldus novadā

 

Labklājības ministrijā paskaidroja, ka tuvākajā laikā nav paredzēts palielināt jeb indeksēt pensijas invalīdiem. Aprēķinot invaliditātes pensiju, vērā ņem sociālās apdrošināšanas iemaksas un apdrošināšanas (darba) stāžu. Tāpēc vismazākās pensijas iznāk tiem cilvēkiem, kuri invaliditāti ieguvuši jaunībā, jo viņu stāžs ir niecīgs, kā arī tiem, kuru alga bijusi maza. Lai saņemtu invaliditātes pensiju, jābūt vismaz 3 gadu apdrošināšanas stāžam.

Valsts noteiktās minimālās invaliditātes pensijas tiešām ir knapas. Trešās grupas invalīdiem minimālā ir sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā – 45 lati mēnesī. Otrās grupas invalīdiem tā ir 1,4 reizes lielāka – 63 lati, bet pirmās grupas invalīdiem 1,6 reizes lielāka – 72 lati.

Ja invalīdam nav 3 gadu apdrošināšanas stāža, viņš saņem tikai sociālā nodrošinājuma pabalstu – 45 latus mēnesī (neatkarīgi no invaliditātes grupas), bet invalīdiem no bērnības šis pabalsts ir 75 lati mēnesī.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. un tā tas ir joprojām – 2015.gadā… 🙁
    nabadzīgā Latvija…

Draugiem Facebook Twitter Google+