×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
31. janvāris, 2014
Drukāt

“Medības” 2014. gada februārī

medibas_0102

abonet_pogapirkt_poga

“MEDĪBAS” – TROFEJA, KO PELNĪJIS KATRS MEDNIEKS!

Žurnāls, kas domāts ikvienam, kam patīk skaistais un azartiskais vaļasprieks – medības. Žurnāls “Medības” iznāks reizi mēnesī un rakstīs tikai un vienīgi par medībām. Ik mēnesi žurnālā būs sezonas ziņas un aktualitātes, raksti par medībām ārpus Latvijas, ieročiem un aprīkojumu, likumiem un noteikumiem, kā arī medniekstāsti, receptes, joki un anekdotes.

 APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

ŽURNĀLA “MEDĪBAS” JAUNĀKAJĀ NUMURĀ

PERSONĪBA. Pērnā gada 1. decembris Valteram Lūsim bija pirmā darba diena Valsts meža dienesta Medību daļas vadītāja amatā. Krietnu darba pieredzi guvušais vecākais referents sāka strādāt medniekiem līdz šim zināmā Jāņa Ozoliņa vietā, jo Jānis izlēmis pievērsties tikai zinātnei.
Jāteic gan – Valters arī nav gluži nezināma persona. Daudzi ar viņu tikušies, risinājuši ar medībām saistītus jautājumus, saņēmuši informāciju par aktualitātēm.

IEROČU KOPŠANA. Februāra numurā pievēršamies ieroču kopšanas jautājumam. Attiecībā uz šaujamieroču tīrīšanu mednieku un sporta šāvēju starpā valda nevienprātība, jo metožu ir tik daudz. Aptaujājot ieroču īpašniekus nākas dzirdēt ārkārtīgi atšķirīgus viedokļus. Viena galējība ir uzskats, ka piešautu vītņustobru ieroci tīrīt nedrīkst vispār, jo tad mainīsies trāpījumu grupa, savukārt otra galējība – ierocis jātīra pat tad, ja kāds uz to nejauši paskatījies un nošķaudījies. Būtībā lielākā daļa uzskatu atrodas pa vidu starp šiem abiem grāvjiem, proti, ierocis ir jātīra, tik kā un cik bieži to dara, tas atkarīgs no prakses, iespējām un pieredzes. Runājam ar sporta šāvējiem par to, kā ikdienā parūpēties par saviem šaujamieročiem.

NOTIKUMI. Tikai retais no medniekiem ne gluži zinās, bet būs dzirdējis par to, ka sējas zosīm ir divas pasugas – tundras sējas zosis (Anser fabalis rossicus) un taigas sējas zosis (Anser fabalis fabalis). Un ar to arī viss vienkāršais un saprotamais beidzas. Tundras sējas zosi no taigas atšķirt var tikai zinošs eksperts, parastais mednieks pat nekad neiedomātos par to, ka ir divas pasugas, jo Medību noteikumos skaidri un gaiši sacīts, ka medīt var sējas zosis (Anser fabalis). Viss jau būtu labi, ja vien jau starptautiskā līmenī nebūt sākušās runas par to, ka taigas sējas zosis iekūlušās nepatikšanās, proti, to skaits pēdējo gadu laikā ievērojami samazinājies.

MEDĪBAS AR SLAZDIEM. Tie, kuri praksē nodarbojas ar bebru skaita samazināšanu – medī ar ieroci, ķer ar lamatām vai kā citādi, zina, ka tas ir smags, nogurdinošs un bieži vien mazrezultatīvs pasākums. Pēcāk, savelkot kopā kredītu ar debetu – izdevumus par patērēto laiku, patronām, degvielu izbraukumam, bieži vien izrādās iekļuvuši mīnusos. Bet kura gan karašiņa bez garozas?

MEDĪBU SUNS. Bavārietis ir asinspēdu suns, bet suns var meklēt arī bez asinīm un tas, būtībā, ir pats galvenais. Zinātnieki ir pierādījuši, ka aizšautam dzīvniekam caur kājām izdalās sviedri ar adrenalīnu. Tieši pēc šīs smaržas vadās bavārietis, meklējot ievainoto briedi, alni vai mežacūku. Un tieši šīs īpašās smaržas dēļ, asinspēdu suns nejauc vesela dzīvnieka pēdu ar aizšauto medījumu.

MEDĪBU IEROCIS. Latvijā ar ieroču izvēli ir kā ir, tādēļ vēl jo satraucošāks ir brīdis, kad mūsu medniekveikalos parādās kāds jauns produks. Šoreiz par caur caurēm amerikānisko Thompson/Center karabīni Venture Weather Shield. Thompson/Center Arms Company ir ASV bāzēts šaujamieroču ražošanas uzņēmums. Vislabāk šo zīmolu pasaulē pazīst pēc viena šāviena pistolēm un karabīnēm ar maināmajiem stobriem, kā arī pēc ASV tik populārajām karabīnēm, kuras ielādē pa stobru.

LIKUMI. Katrs mednieks ir saskāries vai arī nākotnē kādreiz noteikti saskarsies ar Valsts meža dienesta un Valsts policijas pārbaudi. Nonākot šādā situācijā, līdzīgi kā ar medībām, medniekiem ir nepieciešamas zināšanas un pārliecība par to, kā jārīkojas pašam un kā drīkst rīkoties valsts iestāžu darbinieki. Par to, kas jāzina medniekam valsts iestāžu pārbaudes laikā, iepriekš norādītā ģenerāļa teiciena garā – īsumā par svarīgāko, tā lai paliek laiks atpūtai – tiks izklāstīts šajā rakstā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.7
Alūksne +16.6
Daugavpils +15.4
Saldus +15
Liepāja +11.7
Jelgava +16
Ventspils +12.4
Limbaži +14
Madona +15
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+