×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2012
Drukāt

Mēģina pieslēgties naftas produktu vadam Ugāles pagastā

Foto-LETAFoto-LETA

Ventspils novada Ugāles pagastā atklāts mēģinājums pieslēgties naftas produktu vadam Polocka-Ventspils, kas beidzies ar dīzeļdegvielas noplūdi. Par notikušo policijā sākts kriminālprocess.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga informēja, ka svētdien, 15.jūlijā, ap plkst.19.20 Ventspils novada Ugāles pagastā tika konstatēts tīšs naftas vada bojājums un dīzeļdegvielas noplūde. Notikušā apstākļi, zaudējumu apmēri un vainīgās personas vēl tiek noskaidrotas.

Valsts vides dienesta Ventspils reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Anna Ādamsone informēja, ka vides dienests pagaidām nav iesaistījies šīs noplūdes izvērtēšanā. Viņa skaidroja, ka gadījumos, kad laikus konstatē noplūdi, tās likvidēšanā un vides apdraudējuma novēršanā iesaistās SIA “LatRosTrans” dienesti.

“LatRosTrans” rīcībā ir naftas cauruļvads Ventspils virzienā, naftas produktu (dīzeļdegvielas) cauruļvads Ventspils virzienā un naftas cauruļvads Lietuvas virzienā, kas stiepjas no Polockas Baltkrievijā.

Saskaņā ar uzņēmuma datiem “LatRosTrans” nodrošina naftas un naftas produktu transportēšanu pa maģistrālajiem cauruļvadiem Latvijas teritorijā, piegādājot naftu un naftas produktus ne tikai termināliem, kas darbojas Ventspils ostā, bet arī pārsūknējot naftu uz Lietuvā strādājošo Mažeiķu naftas pārstrādes rūpnīcu un Būtiņģes naftas termināli.

Ventspils novada Ugāles pagastā atklātais mēģinājums pieslēgties naftas produktu vadam Polocka-Ventspils būtiskas sekas videi nav nodarījis, jo dīzeļdegvielas noplūde bija minimāla, informēja SIA “LatRosTrans” pārstāve Ilze Nagla. “LatRosTrans” darbinieki patlaban atrodoties notikuma vietā, lai profesionāli likvidētu nelegālā pieslēguma sekas un novērstu iespējamos riskus dabai.

Nagla uzsver, ka ik reizi nelikumīga pieslēgšanās cauruļvadam rada naftas produktu noplūdi apkārtējā vidē un “LatRosTrans” uzņemas avārijas seku likvidēšanu. Nelikumīgo pieslēgumu seku novēršana uzņēmumam izmaksā aptuveni 200 000 latu gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+