×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
29. maijs, 2017
Drukāt

Meklē pircēju augstceltnei Zolitūdes traģēdijas vietā. Aizdomas par shēmošanu (4)

1. Graustu piedāvā pirkt par 3,2 miljoniem eiro

1no4
Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Patlaban elektroniskajā izsolē tiek pārdots daudzdzīvokļu nams, kas atrodas Zolitūdes traģēdijas vietā – Rīgā, Priedaines ielā 20. Lai gan Rīgas domes amatpersonas ir paziņojušas, ka biznesa šajā vietā nekad vairs nebūs, tiesu izpildītājs licis noteikt īpašuma piespiedu pārdošanas vērtību ar nosacījumu, ka tiek panākta vienošanās par apbūves rekonstrukciju. Tas nozīmē, ka ēkai tiek meklēts pircējs, kas būtu gatavs to attīstīt kā dzīvojamo namu.

Atgādināsim, ka pirms trīsarpus gadiem Zolitūdē, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Ar šo lielveikalu bija savienota toreiz vēl nepabeigtā 12 stāvu dzīvojamā ēka.

Tagad šīs ēkas piespiedu pārdošanas vērtība ir 3,2 miljoni eiro, liecina SIA “Eiroeksperts” novērtējums. “Piespiedu pārdošanas vērtība nav saistīta ar tirgus vērtību,” uzsvēra zvērinātā tiesu izpildītāja Rolanda Veinberga palīgs Aigars Ermansons. Piespiedu pārdošanas vērtība īpašumam noteikta, jo banka “Eesti Krediidipank” vērsusi piedziņu pret nekustamo īpašumu, kas pieder SIA “Homburg Zolitude”. Šis uzņēmums bija attīstītājs visam Priedaines ielas 20 projektam gan ar sabrukušo tirdzniecības centru, gan tam blakus esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo namu. Pērn 27. septembrī tika pabeigts “Homburg Zolitude” tiesiskās aizsardzības process, pēc kura banka uzsāka īpašuma piedziņu.

Iespējamā dzīvojamās ēkas tirgus vērtība varētu būt 4,6 milj. eiro, liecina “Eiroeksperta” aprēķini. Ēkā tika plānots 131 dzīvoklis. Vērtētājs raksta, ka dzīvokļa viena kvadrātmetra prognozējamā pārdošanas cena varētu būt 1299 – 1339 eiro.

 1. Graustu piedāvā pirkt par 3,2 miljoniem eiro
 2. Pauž aizdomas par shēmošanu
 3. Aicina ēku nevis izsolīt, bet dāvināt pilsētai
 4. "Homburg Zolitude" komentārs

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Arhitektūras šedevrs Atbildēt

  Vajadzēja vēl tikai uzkraut trīs stāvus šķērsām!

 2. Kur vēl pasaulē ir redzēta tizlāka arhitektūra? Vai arhitektam nav galvā putni?

 3. Tādu ķēmu dāvināt pilsētai??! Atbildēt

  Tas taču ir nākamais pretendents uz sagrūšanu,kas steidzami jānojauc uz projektētāju rēķina!

Draugiem Facebook Twitter Google+